jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۶۸۹۱۴   ۰۱ آذر ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۰
  مصرف مقداری نان خشک، نان سوخاری یا بیسکویت نیم ساعت قبل از صرف صبحانه به کاهش تهوع کمک می‌کند. بهتر است مادران وعده‌های غذایی را به آهستگی و در مدت زمانی حدود 20 دقیقه صرف کنند. همچنین بهتر است مادران تا حد امکان از غذاهای نفاخ و حجیم (آش و سوپ‌ها) و نوشابه‌های گازدار کمتر استفاده کنند. مصرف روزانه حدود10 لیوان مایعات مانند آب، چای کم رنگ و دوغ برای مادران باردار توصیه می‌شود. زنان باردار بهتر است برای جلوگیری از یبوست از غذاهایی مانند نان سبوس‌دار، سنگک، میوه، سبزی‌های تازه و آلو در برنامه غذایی خود استفاده کنند.

مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین C مانند پرتقال، لیمو ، سبزی‌های تازه، گوجه فرنگی و... نیز همراه غذا توصیه می‌شود. از مصرف چای حداقل نیم ساعت قبل و 2 ساعت پس از صرف غذا به منظور جلوگیری از کاهش جذب آهن خودداری شود. فعالیت‌های بدنی سبک مانند پیاده روی نیز برای حفظ سلامت و تسهیل زایمان زنان باردار لازم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها