jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۵۳۳۱۶   ۲۳ شهريور ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۴

رئیس جامعه متخصصان داخلی گفت: درد شدید در ناحیه شست پا،‌ تب و ایجاد دانه‌هایی در لاله گوش از علائم مهم ابتلا به نقرس هستند. ایرج خسرونیا در گفتگو با فارس اظهار کرد: نقرس را در گذشته بیماری ثروتمندان می‌دانستند و افرادی که گوشت زیادی مصرف می‌کردند به آن مبتلا می‌شدند. برخی از مبتلایان به نقرس نیز بر اثر عوامل ژنتیکی به آن مبتلا می‌شوند. وی افزود: در این بیماری به علت مصرف زیاد گوشت، اسیداوریک خون بالا می‌رود و در مفاصل بخصوص فاصله میان شست پا و در کلیه‌ها رسوب می‌کند که در دومی موجب سنگ کلیه می‌شود.

خسرونیا با بیان این‌که درد شدید در ناحیه شست پا،‌ گاهی اوقات تب و ایجاد دانه‌هایی در لاله گوش از مهم‌ترین علائم آن است، تصریح کرد: انجام آزمایش خون و بررسی میزان اسیداوریک مهم‌ترین راه تشخیص این عارضه است، وی گفت: درمان این عارضه دارویی است و افرادی که مبتلا به آن می‌شوند باید از خوردن برخی حبوبات، گوشت قرمز، برخی گیاهان و کله‌پاچه خودداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر