jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۵۲۹۷۱   ۲۴ شهريور ۱۳۸۹  |  ۱۴:۱۸

معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

حضور 6 میلیون دانش‌آموز ابتدایی در مدارس

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جدید، 6 میلیون دانش‌آموز ابتدایی در مدارس سراسر کشور به تحصیل خواهند پرداخت.

فاطمه قربان در گفت و گو با فارس با اشاره به برنامه‌های معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در راستای پروژه مهر ، اظهار داشت: در روز چهارشنبه 31 شهریور، جشن شکوفه‌ها با حضور دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی و اولیا آنان برای آشنایی با فضای مدرسه و معلمان در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: به ‌دلیل همزمانی این روز با آغاز هفته دفاع مقدس، به مدارس توصیه شده است تا نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی با حضور خانواده‌های معظم شهدا و به دست آنان انجام شود و فضای مدرسه به‌گونه‌ای باشد که مروّج فرهنگ ایثار و شهادت، عشق و امید باشد.

قربان با تأکید بر لزوم آمادگی و با نشاط بودن فضای مدارس تا پیش از شروع سال تحصیلی خاطرنشان کرد: تعمیرات مدارس باید تا این تاریخ به اتمام رسیده و اموال اسقاطی در فضای آموزشی نباشد تا دانش‌آموزان با خاطره خوبی سال تحصیلی خود را آغاز کنند.

توزیع شیر و نان غنی شده بین دانش‌آموزان ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به آمار دانش‌آموزی مقطع ابتدایی در سال تحصیلی 90 ـ 89 اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود که امسال حدود 6 میلیون دانش‌آموز ابتدایی از پایه اول تا پنجم در مدارس سراسر کشور به تحصیل بپردازند.

قربان گفت: علاوه بر این، حدود 300 هزار نفر نیز به‌عنوان همکاران فرهنگی شامل مدیر، معاون و معلم در این مقطع به فعالیت می‌پردازند.

وی با اشاره به استخدام معلمان جدید در مقطع ابتدایی از سال تحصیلی جدید تصریح کرد: توصیه شده است تا در تمام کشور پیش از شروع سال تحصیلی، همایشی برای خیر مقدم و تبریک به معلمان تازه استخدام شده این مقطع با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و معاونان آنها برگزار شود که نخستین همایش را اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران امروز برگزار می‌کند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: برنامه توزیع شیر و نان غنی‌شده در مدارس، امسال نیز در برنامه وزارت آموزش و پرورش قرار دارد و بر این اساس، مدارس ابتدایی در اولویت این طرح هستند اما در حال حاضر درباره مسئول اجرای این طرح در وزارتخانه اطلاعی ندارم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر