jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۴۳۳۱۰ ۰۷ مرداد ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۰

تعداد روش‌هایی که این روزها برای کاهش وزن استفاده می‌شود بسیار زیاد و متنوع است و شما باید بهترین و مناسب‌ترین روش را برای خود بیابید. خوشبختانه تحقیقات محققان نتایج خوبی را داشته، به‌طوری که امروز لاغر شدن دیگر یک آرزو نیست. برای رسیدن به این هدف در گام اول شام را بسیار سبک میل کنید. این کار به نظر ساده است ولی بسیاری از افراد این نصیحت مهم را نادیده می‌گیرند.

واقعیت این است که کالری شام تاثیر بسزایی در افزایش وزن دارد. یکی از دلایلی که می‌توان نام برد این است که معمولا بعد از شام استراحت می‌کنید و فعالیت ندارید و حتی اگر بلافاصله نخوابید، یکجا می‌نشینید یا روی مبل دراز می‌کشید و خیلی کم راه می‌روید.

اینها باعث می‌شود کالری‌ای که بدن دریافت کرده، تماما در بدن ذخیره شود و وقتی آن را نسوزانید همه به چربی تبدیل می‌شود.

واقعیت دیگری که وجود دارد، این است که عموما بسیاری از افراد 2 بار شام می‌خورند؛ یک شام زمانی که شما خسته و گرسنه از سر کار یا فعالیت‌های روزانه به خانه برمی‌گردید و لیوانی چای همراه با بیسکویت یا یک ساندویچ کوچک یا مقداری نان می‌خورید و یک بار هم 2ساعت بعد شام اصلی را میل می‌کنید. ثابت شده این‌گونه تغذیه باعث چاقی افراد می‌شود. بنابراین برای کاهش وزن خود شام را اول شب و بسیار سبک میل کنید.

راه دیگر خوردن انواع جوشانده‌های گیاهی است، مثل جوشانده گل بابونه یا گل یاس که می‌توانند برای کاهش وزن بسیار سودمند باشند. اینها را همراه با وعده‌های غذایی‌تان میل کنید.

در ضمن غذاهایی با ترکیبات و مواد غذایی سنگین نخورید. خوردن بیش از حد غذا‌هایی مثل برنج، گوشت، غذا‌های غیرگیاهی و... حجم زیادی را در معده اشغال می‌کند. مهم‌ترین مساله برای کاهش وزن سبک نگه داشتن معده است. به جای آن‌که در هر وعده گروهی از مواد را با هم بخورید، بهتر است در وعده‌های غذایی خود از 2 ماده غذایی استفاده کنید. از خوردن چیپس، شکر، آبمیوه‌ها و نان به مقدار زیاد جلوگیری کنید.

به اندازه کافی سالاد و سبزیجات بخورید. شاید این گفته را بارها شنیده باشیم که سبزیجات و سالاد دارای انواع آنزیم بوده و برای هضم غذا و کمک به کاهش وزن بسیار ضروری هستند.

اگر بتوانید این راهکارهای ساده را در زندگی‌تان به کار ببرید، مطمئنا موفق می‌شوید وزن کم کنید.

مهرآسا هاشمی‌نسب

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر