jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۳۳۸۰۵۸   ۱۴ تير ۱۳۸۹  |  ۰۱:۰۲

جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی

چهار سیلی آلمان بر چهره آرژانتین

تیم ملی آرژانتین، یکی از مدعیان سرسخت کسب قهرمانی جهان، در مرحله‌ یک چهارم نهایی 4 بر صفر مغلوب آلمان شد؛ تیمی که پیش از آن 4 بر یک انگلستان را به زانو درآورده بود. مروری بر واکنش مطبوعات جهان به این پیروزی دور از انتظار.

مطبوعات آرژانتین :

کلارین (Clarin): «آلمان با برتری پیروز شد. آلمانی‌ها با مهارت میانه‌ میدان را تسخیر کردند، حملات بیشتر و بهتری بر دروازه‌ حریف داشتند و شواین‌اشتایگر در فرمی فوق‌العاده ظاهر شد. و آرژانتین چه کرد؟ آرژانتینی‌ها فشار و اراده از خود نشان دادند، اما از تاکتیکی آشفته برخوردار بودند. توپخانه‌ مهاجمان آرژانتین که در دیدارهای پیشین بر ضعف‌های تیم سرپوش گذاشته و به تیم امیدی رویایی بخشیده بود، این بار خاموش ماند.»

اوله (Olè): «بیست سال غیبت آرژانتین در مرحله‌ نیمه نهایی و حال یکی از سنگین‌ترین شکست‌های تیم در تاریخ. جام جهانی مارادونا و لیونل مسی با یک فصل کتک به پایان رسید که برای همه‌ ما دردآور بود. سال‌ها طول خواهد کشید تا این شکست به دست فراموشی سپرده شود. رویای کسب قهرمانی برای آرژانتین در 90 دقیقه به کابوسی محض بدل شد.»

 مطبوعات اسپانیا :

ال پائیس (El Pais): «آلمان، باور مارادونا را نیست و نابود کرد.»

آس (As): «آلمان فوق‌العاده آرژانتین را له کرد. یواخیم لوو غلتکی هنرآفرین خلق کرده. آلمان وحشت‌برانگیز است!»

مارکا (Marca): «تیم ملی فوتبال آلمان، دستگاهی بی‌عیب و نقص است. آلما‌نی‌ها در دیدار با آرژانتین بازی‌ فوق‌العاده از خود نشان دادند. عملکرد ملی‌پوشان آلمان، نمایشی بود از پاس‌کاری‌های دقیق، کنترل توپ، سرعت و خلاقیت. شاگردان لوو، تا کنون بهترین تیم جام جهانی ‌بوده‌اند.»

مطبوعات برزیل :

تررا (Terra): آلمان بر آرژانتین مارادونا وقعی نگذاشت و با کشتاری جمعی جواز حضور در مرحله‌ نیمه‌نهایی را گرفت.»

او گلوبو (O Globo): «آلمان آرژانتین را 4 بر صفر تحقیر کرد. ملی‌پوشان آلمان تحت رهبری شواین‌اشتایگر بر آرژانتین پیروز شدند و حریف را به خانه فرستادند. آلمان تیم مارادونا را با سریع‌ترین گل مسابقات جام جهانی به باد کتک گرفت.»

 فولها دو سائو پائولو (Folha de Sao Paulo): «آلمان با کاراترین فوتبال جام جهانی، آرژانتین را شکست داد و به مرحله‌ نیمه نهایی صعود کرد.»

مطبوعات ایتالیا :

لا رپوبلیکا (La Repubblica): «آلمان آرژانتین را پرپر کرد. فوتبالیست‌های آمریکای جنوبی هرگز نتوانستد بازی را در دست بگیرند و از مسی نیز خبری نبود.»

 کوریره دلا سرا (Corriere della Sera): «آرژانتین ناک اوت و تحقیر شد. چهار سیلی آلمان بر صورت آرژانتین مارادونا و پرواز آلمانی‌ها به بهشت.»

لا استامپا (La Stampa): «پس از برزیل نوبت به یکی دیگر از غول‌های آمریکای جنوبی رسید که مسابقات را وداع گوید. مارادونا و شاگردانش پس از این ننگ راه خانه را پیش گرفته‌اند.»

مطبوعات فرانسه :

لو پاریزین (Le Parisien): «آلمان، تیمی از سیاره‌ای دیگر. ملی‌پوشان آلمان پس از پیروزی 4 بر یک در مقابل انگلستان، شگفتی دیگری آفریدند و آرژانتین را تحقیر کردند. عملکرد و شیوه بازی آلمانی‌ها همه فوتبال‌دوستان را به وجد آورده است. آلمان نماد فصلی تازه است که اسپانیا آن را دو سال پیش آغاز کرد. آلمانی‌ها شاید از لحاظ تکنیکی بهترین نباشند، اما از لحاظ فیزیکی و تاکتیکی از رقبا پیشی گرفته‌اند.»

لو ژورنال دو دیمانش (Le Journal du Dimanche): «عالی و رویایی! آلمان فوق‌العاده آرژانتین را نابود کرد و آینده از آن اوست.»

 لکیپ (L’Equipe): «همبستگی، شور و استعداد ملی‌پوشان آلمان همگان را در مسابقات جام جهانی به وجد آورده‌اند. به این می‌گویند تیم!»

برخی دیگر مطبوعات جهان :

اکسپرسن (Expressen) / سوئد: «می‌توان در کمال آرامش از بازی‌آلمان‌ها لذت برد. این تیم فوق‌العاده‌ آلمان سبب شده که سنگینی چهره‌ای سبک‌بال به خود بگیرد.»

فاناتیک (Fanatik) / ترکیه: «تانک‌هایی سبکبال و پرنده. بادی تند از آلمان وزیدن گرفته!»

بوستن گلوب (Boston Globe) / آمریکا: «با آلمانی‌ها بحث و مشاجره نکنید! چه در داخل زمین و چه بیرون از میدان. آنان پس از رجزخوانی‌های پیش از مسابقه، به حرف‌هایشان جامه‌ عمل پوشاندند، آنهم به شکلی پرگل.»

بلیک (Blic) / صربستان: «شاگردان یواخیم لوو دانش، قدرت، انرژی، نظم و کارایی خود را به نمایش گذاشتند. دیدار آلمان و آرژانتین از آن بازی‌هایی بود که نفس آدم را بند می‌آورد. مسی و شرکا کجا بودند؟ حداقل در میدان بازی خبری از آنان نبود چون آلمانی‌ها آنان را با شیوه‌ جنگی صاعقه‌ای محو کردند.»

نسخه روز یکشنبه روزنامه ایندیپندنت (The Independent on Sundy) / انگلیس: «نقشه‌ بی‌عیب و نقص آلمان رویای دیه‌گو را به نابودی کشاند. با کمی رنگ و آرایش می‌شد چهره‌ بهت‌زده‌ مارادونا را به دلقکی غمگین بدل کرد. تیم جدید آلمان نشان داد که نه تنها آینده که حال نیز به او تعلق دارد.»

دویچه وله

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما حتما می توانیم

ما حتما می توانیم

خواهر و برادری ژاپنی با هم مدال طلای المپیک توکیو را صید کردند! هر دو جودوکار هستند و هر دو در یک روز در فینال مسابقات حریفان فرانسوی و گرجستانی خود را شکست دادند و قهرمان المپیک شدند.

نابودگر!

نابودگر!

 در سال‌های اخیر بسیار از این گفتیم که فلان مربی مزدور است و فلان ورزشکار هم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر