دبیر شورای عالی آموزش و پرورش از صدور مجوز نصب دوربین مداربسته در مدارس و قانونی شدن آن خبر داد و گفت: طبق این بخشنامه مدیران مدارس می توانند دوربین های مداربسته را تنها از منظر حفاظت از اموال و مکان های حساس و خطرناک مدارس نصب کنند.
کد خبر: ۳۳۴۵۱۲

مهدی نوید ادهم در گفتگو با مهر با اعلام این خبر افزود: طبق هماهنگی هایی که با مسئولان وزارت آموزش و پرورش داشته ایم امکان نصب دوربین های مداربسته به شکل قانونی در مدارس فراهم شد.

نصب دوربین های مداربسته از سال گذشته در حالی در برخی از مدارس تهران به دلیل کمبود معاونت انضباطی برای کنترل دانش آموزان آغاز شد که هیچ قانون و مقرراتی در آموزش و پرورش در این باره وجود نداشت.

دبیرشورای عالی آموزش و پرورش افزود: طبق بخشنامه صادر شده مدیران مدارس می توانند دوربین های مداربسته را تنها از منظر حفاظت از اموال و مکان های حساس  و خطرناک مدارس نصب کنند و به هیچ وجه اجازه نصب آن را در کلاس درس ندارند.

در پی نصب دوربین مدار بسته در مدارس ، مسئولان وزارت آموزش و پرورش نسبت به این موضوع واکنش های متفاوتی را داشتند. اغلب آنها معتقدند که نصب دوربین های مداربسته تبعات منفی تربیتی در دانش آموزان همچون پنهان کردن شخصیت واقعی دانش آموز و دوگانگی شخصیتی آنها را به دنبال دارد.

نصب دوربین فقط در راهروها و مکان های آسیب خیز

نوید ادهم در پاسخ به این سئوال که «آیا مدیران مدارس اجازه نصب دوربین در راهروهای مدارس را دارند؟» نیز گفت: در راهروهایی که امکان لغزش و آسیب رسانی فیزیکی به دانش آموزان است امکان نصب دوربین وجود دارد.

دبیر شورای عالی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه نصب دوربین های مداربسته به هیچ وجه جنبه انضباطی و کنترلی دانش آموزان را ندارد ، تصریح کرد: مخالفت هایی که از قبل نیز بر روی این موضوع وجود داشت به قوت خود باقی است و نصب دوربین در کلاس های درس برای ملاحظات تربیتی به هیچ وجه مورد تایید نیست.

نوید ادهم درباره اینکه «در این بخشنامه برای برخورد با مدیران متخلف که استفاده های انضباطی از دوربین می کنند در نظر گرفته شده است؟» نیز گفت: آیین نامه انضباطی نیز در این باره تهیه شده و تمام جوانب را در نظر گرفتیم و از این لحاظ خلا قانونی وجود ندارد.

جواد مرتضی زاده مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات مردمی آموزش و پرورش شهر تهران نیز گفت: نصب دوربین های مداربسته در مدارس با هماهنگی حراست منطقه و سازمان آموزش و پرورش انجام می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها