رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی از دولت می‌خواهد‎ ‎به دلیل عدم تبعیت این کشورها از ‏مقررات‎ NPT ‎و عدم تأمین سوخت مورد نیاز رآکتور‎ ‎تحقیقاتی تهران، پایه تولیدات غنی‌سازی را در سطح 20 ‏درصد قرار دهد و به هیچ وجه از‎ ‎آن تنازل ننماید.
کد خبر: ۳۳۴۳۲۶

به گزارش مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه ‏علنی امروز چهارشنبه مجلس گفت: در خبرها آمده بود که اتحادیه اروپا، سنا و کنگره آمریکا پس از ‏قطعنامه مفتضحانه اخیر به اقدام دیگری دست زدند و برای تکمیل چرخه حرکت ماجراجویانه شورای امنیت ‏مصوبات دیگری را در مقابله با ملت ایران تدارک دیده‌اند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از دولت محترم می‌خواهد به دلیل عدم تبعیت این کشورها از مقررات ‏NPT‏ و ‏عدم تأمین سوخت مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران، پایه تولیدات غنی‌سازی را در سطح 20 درصد قرار دهد و ‏به هیچ وجه از آن تنازل ننماید تا کشورهای بی‌تعهد و زورگو متوجه شوند به میزان فشار بی‌منطق‌ آنان درجه ‏غنی‌سازی متناسب با نیازها افزایش می‌یابد.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: ضمناً به آمریکا و برخی کشورهای ماجراجو هشدار می‌دهیم در صورتی که ‏وسوسه بازرسی محمولات هواپیما و کشتی ایرانی را در سر داشته باشند، مطمئن باشند در خلیج فارس و دریای ‏عمان به خدمت کشتی‌های آنان رسیدگی خواهد شد. این مقابله به مثل بخشی از دفاع از منافع ملی ما است.‏

لاریجانی تاکید کرد: رئیس‌جمهور آمریکا هم باید متوجه باشد از این به بعد زمان سرگرم‌سازی از طریق سخنرانی ‏به سر آمده است و زمان کلاس انشا تمام شده و نوبت امتحان حساب است و مطمئن نباشند که موذی‌گری نسبت به ‏ملت ایران به نفع آنها تمام خواهد شد.

وی یادآور شد: ضمناً آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی‌تواند با اینگونه پرونده‌سازی‌ها ماجرای خیانت‌بار و ‏جنایت‌آمیز اقدام علیه کاروان آزادی را سرپوش بگذارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: موضوع شکستن محاصره غزه و جلوگیری از یهودی‌سازی ‏بیت‌المقدس، ‌مبارزه درخشنده دنیای اسلام است که مستمراً پیگیری خواهد شد و مجالس کشورهای اسلامی در حال ‏آماده‌سازی کاروان جدیدی برای کمک به مردم غزه هستند و فلسطین قلب مسلمانان است و هیچ گاه فراموش ‏نخواهد شد.‏

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها