هر چند استقلال با حضور فتح‌الله‌زاده به عنوان سرپرست و پرویز مظلومی به عنوان سرمربی از بلاتکلیفی درآمده است، اما برای به سامان شدن، حضور این 2 نفر به تنهایی کفایت نمی‌کند و هواداران استقلال منتظر معرفی دستیاران مظلومی و از آن مهمتر، خرید بازیکنان کلیدی هستند.
کد خبر: ۳۳۳۷۵۸

این درحالی است که پرویز مظلومی تا امروز، نه تنها با بازیکنی به توافق صددرصد نرسیده‌ که برای انتخاب دستیارانش نیز با ابهاماتی مواجه است. مظلومی دراین باره می‌گوید: «در همین مدت کوتاه جلسات مختلفی با بازیکنان و کادر سرپرستی باشگاه استقلال داشته‌ایم. در نشست با بازیکنانی که قراردادشان تمام شده یا بازیکنانی که بلاتکلیف هستند، صحبت‌هایی انجام دادیم. همچنین با نظری جویباری در مورد بازیکنانی که قرار است جذب کنیم هم صحبت کرده‌ایم، اما با هیچ بازیکنی به توافق صددرصد نرسیده‌ایم. هرچند اگر به توافق هم برسیم هیچ قراردادی نمی‌توانیم ببندیم؛ چرا که باید فتح‌الله‌زاده، سرپرست باشگاه از مسافرت بیاید تا قراردادها را ثبت کند.»

فتح‌الله‌زاده که برای دفاع از پایان نامه دانشگاهی‌اش راهی باکوی آذربایجان شده است، امشب از سفر بازمی‌گردد تا آبی‌ها پس از جذب فیلیپ آلوزدسوزا، مصطفی صالحی‌نژاد و جواد شیرزاد، تلاش دوباره‌ای را برای به خدمت گرفتن بازیکنان جدید آغاز کند. البته شاید اولین اقدام سرپرست و سرمربی جدید استقلال، فسخ قرارداد همین نفرات جدید باشد، چرا که مظلومی معتقد است آنها در لیست او جایی ندارند: «تنها می‌توانیم 6 بازیکن لیگ برتری جذب کنیم و اگر به جمع‌بندی نهایی برسیم که این 3 بازیکن مورد نیاز ما نیستند، قراردادشان فسخ می‌شود. اولویت اصلی ما جذب بازیکنانی است که پست آنها خالی شده است؛ از این رو باید به جمع‌بندی نهایی برسیم که می‌توانیم از دسوزا، شیرزاد و صالحی نژاد استفاده کنیم یا نه!»

دیگر موضوع مورد بحث در باشگاه استقلال، مساله معرفی دستیاران پرویز مظلومی است. دیروز برخی سایت‌های خبری از بهتاش فریبا و محمود فکری به عنوان دستیاران اول و دوم سرمربی استقلال نام بردند و حتی شایعه کردند ولی‌الله صالح‌نیا به عنوان مربی بدنساز و حمید بابازاده که بتازگی از کادر فنی سپاهان جدا شده، به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها به نیمکت استقلال اضافه خواهند شد. البته واکنش مظلومی به این شایعات قابل پیش‌بینی بود: «اسامی منتشر شده در نشریات صحت ندارد و هنوز هیچ فردی به عنوان دستیار انتخاب نشده است.»

مظلومی در عین حال در گفتگو با سایت باشگاه استقلال عنوان کرد: «اولویت من کار با مجید نامجو مطلق است. علاوه بر او گزینه‌های دیگری را نیز مدنظر دارم که در حال مذاکره با آنها هستیم و تا آخر این هفته نفرات اصلی برای حضور در کادر فنی استقلال معرفی خواهند شد.»

البته به نظر می‌رسد شانس گزینه‌های دیگر از مجید نامجو مطلق بیشتر باشد؛ چراکه مربی فصل گذشته استقلال، خود تمایلی به ادامه همکاری با استقلال به عنوان دستیار ندارد و فعلا تنها می‌خواهد به عنوان سرمربی کار کند. نامجو مطلق که سعی می‌کند از رودرروشدن با پرویز مظلومی اجتناب کند، با این توجیه که وقتی با این مربی بزرگ روبه‌رو شود شاید در معذوریت قرار بگیرد، گفت: «به استقلالی‌ها گفته‌ام که فعلا می‌خواهم به عنوان سرمربی کار کنم. پیش از این هم زمانی که به عنوان مربی در استقلال فعالیت می‌کردم پیشنهادهایی برای سرمربیگری داشتم، اما به خاطر استقلال توجهی به آنها نکردم. البته اگر مظلومی بخواهد با او جلسه‌ای داشته باشم، این کار را خواهم کرد. ضمن این که استقلال، خانه ماست و هر موقع بخواهیم می‌توانیم به خانه خود بازگردیم.»

نامجومطلق که نقش موثری در سوم شدن استقلال در فصل گذشته داشت،‌ در مورد شرایط کنونی آبی‌ها نیز چنین گفت: «استقلال تحت هر شرایطی تیم بزرگی است. این تیم با هر شرایطی می‌تواند جزو مدعیان قهرمانی باشد. درست که بازیکنان تاثیرگذاری را از دست داده است، اما باز هم می‌تواند با جایگزینی بازیکنان خوب به اوج برسد.»

ایمان مبعلی، میلاد میداودی، فرزاد آشوبی و آندرانیک تیموریان سرشناس‌ترین چهره‌هایی هستند که بحث حضورشان در استقلال مطرح است.

رضا پورعالی 
گروه ورزش

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها