وزیر بهداشت گفت: نتایج خام آزمون دستیاری در حال حاضر موجود است اما باید سهمیه‌های خاص بر اساس قانون مجلس را اعمال کنیم که نهایتاً پایان خرداد نتیجه نهایی اعلام می‌شود.
کد خبر: ۳۳۳۷۰۸

به گزارش فارس، مرضیه وحیددستجردی در حاشیه نشست خبری هم‌اندیشی مسئولان وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست در جمع خبرنگاران و درخصوص تخلفات آزمون دستیاری اظهار داشت: بر اساس اعلام غیررسمی تعداد متخلفان 17 نفر بودند که شناسایی شدند و اسامی را هنوز به وزارت بهداشت ندادند. البته شاید بیش از این باشند چرا که اطلاع داریم قوه قضاییه چند نفر دیگر را مورد بازجویی قرار داده است.

صنعت خودروسازی به مصوبه قانونی عدم استفاده از آزبست عمل نمی‌کند

ویزیر بهداشت در پاسخ به این سؤال که چند روز پیش سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص آلودگی آزبست در تهران به وزارت بهداشت تذکر داد تصریح کرد: در این زمینه تذکرات فراوانی قبلاً هم داشتیم. آزبست یکی از آلاینده‌های محیطی است که هم در صنایع ساختمانی به کار می‌رود و هم در صفحه کلاژ خودروها‌ استفاده می‌شود.

وی افزود: این موضوع به خصوص در تهران که ترافیک سنگینی داریم منجر به گسترش آزبست در هوای تهران می‌شود. آزبست می‌تواند موجب بیماری‌های ریوی و سرطان ریه شود و راه‌حل مشکل آزبست این است که اصلاً از آن استفاده نشود.

وحیددستجردی ادامه داد: عدم استفاده از آزبست یک مصوبه قبلی بوده است که متأسفانه به آن عمل نشده و امیدواریم وزارت صنایع و سایر دستگاه‌های مرتبط از جمله صنعت خودروسازی به این قانون را عمل کنند و سطح ورود آزبست به هوا را به صفر برسانند.

طرح پزشک خانواده در 3 استان کشور اجرا شد

وزیر بهداشت یادآور شد: طرح پزشک خانواده در شهرهای زیر 50 هزار نفر 3 استان چهارمحال بختیاری، سیستان و بلوچستان و خوزستان اجرایی شد و تا پایان سال در تمام شهرهای این سه استان اجرایی می‌شود.

وی همچنین در باره آلودگی آب تهران نیز گفت: به همین زودی مهندس نامجو، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در همین زمینه خبر می‌دهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها