در پی حمله‌به کاروان آزادی

گل:قطع روابط با اسرائیل بعید نیست

در پی حمله اخیر رژیم صهیونیستی به کشتی های کاروان آزادی اعزامی به غزه و کشتار حامیان صلح ، رئیس جمهور ترکیه قطع روابط با این رژیم را دور از ذهن ندانست.
کد خبر: ۳۳۳۵۸۰

عبدالله گل در گفتگو با روزنامه لوموند فرانسه در ارتباط با جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کاروان آزادی اظهار داشت: اسرائیل اگر می خواهد آنچه را که رخ داده جبران کند باید عذرخواهی کند و غرامت بپردازد.

وی با اشاره به لزوم تلاش رژیم اسرائیل برای جبران جنایت کشتار کاروان آزادی گفت: در صورتی که اسرائیل هیچ گامی در این زمینه بر ندارد ممکن است ترکیه به جایی برسد که روابط دیپلماتیک خود با تل آویو را قطع کند.

رئیس جمهور ترکیه با جنایت دانستن حمله رژیم صهیونیستی علیه کاروان آزادی تاکید کرد: غیر ممکن است که بدون انجام این اقدامات [عذرخواهی و پرداخت غرامت] گذشته را فراموش کنیم.

خاطر نشان می شود که بالگردهای رژیم صهیونیستی در نخستین ساعات روز دوشنبه 10 خردادماه با فرماندهی مستقیم فرمانده نیروی دریایی این رژیم به کاروان آزادی اعزامی به غزه حمله کردند و با به گلوله بستن فعالان صلح که اکثر آنها ترک بودند، در جنایتی هولناک 19 نفر را کشته و 60 نفر را زخمی کردند.

ترکیه پس از این اقدام سفیر خود را تل آویو فرا خواند، مانورهای مشترک با رژیم اسرائیل را لغو کرد و خبر از کاهش قراردادهای تجاری و نظامی با این رژیم داد که ارزش آنها حداقل از چند میلیارد دلار فراتر می رود.

مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها