jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۲۶۷۵   ۱۸ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۱:۱۴

حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در سبزوار گفت: باید به سمت اجرای سند ملی آموزش و پرورش پیش برویم.

به گزارش مهر در سبزوار ، حمیدرضا حاجی بابایی شامگاه دوشنبه در حاشیه یادواره شهدای سبزوار در نشستی خبری افزود: تحول بنیادین در آموزش و پرورش را بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری دنبال می کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: برای رسیدن به جایگاه مطلوب در عرصه تعلیم و تربیت راه درازی داریم که باید در رابطه با معلم، دانش آموز و برنامه های آموزشی و کمک آموزشی برنامه ریزی دقیقی انجام شود. در این کانون ها نقش کلیدی به اولیاء داده شده و روحانیون و معتمدین محل به همراه مدیر مدرسه هیئتی را تشکیل می دهند.

حاجی بابایی با بیان اینکه در حال حاضر به شکلی حرکت می‌کنیم که‌ در آینده نزدیک بتوانیم دورترین روستاها و مناطق کشور را از این جایگاه بهره‌مند سازیم.

وزیر آموزش و پرورش از تشکیل 10 هزار کانون فرهنگی محله در سطح کشور از ابتدای مهر ماه امسال خبر داد.

وی در بحث آموزشیاران نهضت سوادآموزی که برخی از آنان تا 60 ماه سابقه فرصت دارند، خاطرنشان کرد: قانون در این باره تکلیف ما را مشخص کرده است و ما نیز نمی‌توانیم خلاف قانون عمل کنیم.

حاجی بابایی تاکید کرد: در سه سال 20 هزار نمازخانه، 20 هزار کتابخانه و چهار هزار سالن ورزشی و امکانات ورزشی و شنا برای دانش آموزان کشور تدارک دیده شود.

وی توجه به جایگزینی دانش آموز اهل خلاقیت، نوآوری و ابتکار به جای دانش آموز حفظ محور را در همین راستا دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر