jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۲۶۷۵ ۱۸ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۱:۱۴

حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش در سبزوار گفت: باید به سمت اجرای سند ملی آموزش و پرورش پیش برویم.

به گزارش مهر در سبزوار ، حمیدرضا حاجی بابایی شامگاه دوشنبه در حاشیه یادواره شهدای سبزوار در نشستی خبری افزود: تحول بنیادین در آموزش و پرورش را بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری دنبال می کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: برای رسیدن به جایگاه مطلوب در عرصه تعلیم و تربیت راه درازی داریم که باید در رابطه با معلم، دانش آموز و برنامه های آموزشی و کمک آموزشی برنامه ریزی دقیقی انجام شود. در این کانون ها نقش کلیدی به اولیاء داده شده و روحانیون و معتمدین محل به همراه مدیر مدرسه هیئتی را تشکیل می دهند.

حاجی بابایی با بیان اینکه در حال حاضر به شکلی حرکت می‌کنیم که‌ در آینده نزدیک بتوانیم دورترین روستاها و مناطق کشور را از این جایگاه بهره‌مند سازیم.

وزیر آموزش و پرورش از تشکیل 10 هزار کانون فرهنگی محله در سطح کشور از ابتدای مهر ماه امسال خبر داد.

وی در بحث آموزشیاران نهضت سوادآموزی که برخی از آنان تا 60 ماه سابقه فرصت دارند، خاطرنشان کرد: قانون در این باره تکلیف ما را مشخص کرده است و ما نیز نمی‌توانیم خلاف قانون عمل کنیم.

حاجی بابایی تاکید کرد: در سه سال 20 هزار نمازخانه، 20 هزار کتابخانه و چهار هزار سالن ورزشی و امکانات ورزشی و شنا برای دانش آموزان کشور تدارک دیده شود.

وی توجه به جایگزینی دانش آموز اهل خلاقیت، نوآوری و ابتکار به جای دانش آموز حفظ محور را در همین راستا دانست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر