jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۳۱۶۷۰   ۱۸ آبان ۱۳۸۲  |  ۲۳:۴۴

جام جم آنلاین : تا 2 ماه قبل موبایل در کشمیر تحت کنترل هند جواب نمی داد اما حالا هر کسی می تواند از طریق ارتباطات بی سیم در خانه خود به اینترنت دسترسی پیدا کند.به گزارش CNN به کمک توریست های

خارجی ، سرینگر ، پایتخت تابستانی کشمیر ، اینک یکی از پرقدرت ترین شبکه های بی سیم Wi-Fi را در اختیار گرفته است و به دور از هرگونه خشونت طلبی مرزی میان هند و پاکستان کاربران می توانند به وب دسترسی داشته باشند.
روش دسترسی به اینترنت از طریق hotspot که روی سرویس دهنده خدمات اینترنت (ISP) نصب شده ، امکان پذیر می شود.
در مناطق زیادی از هند از این روش برای اتصال به اینترنت استفاده شده و اینک کشمیر نیز به جمع این مناطق پیوسته است .
این کار علی رغم درگیری های نظامی میان هند و جدایی طلبان با تشویق خارجی ها گامی مثبت برای دستیابی به فناوری های پیشرفته در سطح وسیع تلقی می شود.
سالانه بیش از یک میلیون توریست از دریاچه های بسیار زیبای کشمیر دیدن می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو