jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۶۵۹۸   ۲۱ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۷:۱۶

معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از تدوین لایحه اصلاح قانون این سازمان خبر داد و گفت: قانون سازمان هواپیمایی مربوط به 60 سال پیش می باشد که لایحه اصلاح آن هم اکنون آماده ارایه به دولت است.

"رضا نخجوانی" امروز در گفتگو با ایرنا با تاکید بر به روز شدن قوانین اصلی مرتبط با حوزه صنعت هوانوردی، افزود: در این خصوص سازمان هواپیمایی اقدامات جدی را آغاز کرده که مهمترین آن تدوین اصلاح قانون سازمان هواپیمایی کشوری است.

وی سپس با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون سازمان هواپیمایی کشوری پس از ارایه به دولت، جهت تصویب تقدیم مجلس خواهد شد، گفت: هم اکنون کار تدوین این لایحه در سازمان هواپیمایی کشوری به پایان رسیده و طی دو هفته آینده به وزارت راه و ترابری و سپس به دولت ارایه خواهد شد.

نخجوانی در خصوص ضرورت تغییر قانون سازمان هواپیمایی کشوری، تصریح کرد: زیرساخت های حقوقی و قانونی صنعت هوانوردی کشور در قالب قانون سازمان در حال اجرا است که متاسفانه این قوانین متعلق به سال 1328 می باشد یعنی حدود 60 سال پیش وضعیت صنعت هوانوردی در دنیا بطوری بود که قانون مزبور براساس آن تدوین شد.

وی افزود: هم اکنون پس از 60 سال الزامات حقوقی و قانونی صنعت هوانوردی با توجه به تحولات گسترده و عمیق در این صنعت نیز بسیار متفاوت شده بنابراین ضروری است قوانین اصلی مرتبط با حوزه صنعت هوانوردی کشور به روز شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، تقویت بخش نظارتی، جذب نیروهای متخصص و با تجربه در صنعت هوانوردی، تغییر روابط اداری و مالی، تغییر جرائم و مجازات ها، تغییر مکانیزم اصلاح قوانین و مقررات، اهتمام ویژه به بحث آموزش و پژوهش را از جمله نتایج اصلاح قانون سازمان هواپیمایی کشوری برشمرد.

نخجوانی تصریح کرد: بطور قطع اصلاح قوانین سازمان هواپیمایی کشوری آثار مستقیم در نحوه ارایه کیفی و کمی خدمات به مردم خواهد داشت.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر