jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۳۱۴۴۴۵   ۰۸ اسفند ۱۳۸۸  |  ۲۰:۱۱

گرد و غبار موجود در هوای امروز استان خوزستان به 21 برابر حد مجاز رسید.

به گزارش مهر در اهواز، این پدیده که از شامگاه گذشته آغاز شد در ظهر امروز به 21 برابر حد مجاز رسید به گونه ای که فرمانداری اهواز، مدارس نوبت بعد از ظهر امروز اهواز را تعطیل اعلام کرد.

هفته گذشته نیز به علت همین پدیده که حتی تا 30 برابر حد مجاز نیز رسید دو روز متوالی مدارس استان خوزستان تعطیل اعلام شد و دانش آموزان سر کلاس های درس خود نرفتند.

هم اکنون میزان آلودگی هوای خوزستان ناشی از پدیده گرد و غبار، سه هزار و 200 میکروموس بر سانتیمتر مکعب رسیده که با با توجه به اینکه حد مجاز 150 میکروموس بر سانتیمتر مکعب است، میزان غلظت به 21 برابر حالت استاندارد رسید.

اداره هواشناسی خوزستان هم علت وقوع این پدیده را کمبود بارندگی و خشکسالی در عراق و تقویت سامانه کم فشار از سمت غرب به خوزستان و تغییرات شدید جوی در مناطق صحاری این کشور اعلام کرد.

گفته می شود این پدیده تا اواخر امروز کاهش یابد.

مدیریت حوادث غیر مترقبه استان خوزستان نیز عموم مردم درخواست کرده تنها برای کارهای ضروری و با استفاده از ماسک مناسب از منزل خارج شوند.

تاخیر 5 ساعته پرواز مشهد - بوشهر 

پرواز مشهد - بوشهر پس از 5 ساعت تاخیر انجام شد .

پیرهنده مدیر روابط عمومی فرودگاه های مشهدنیز از تاریخ 5 ساعته پرواز مشهد - بوشهر خبر داد و  گفت: این پرواز با 150مسافر قرار بود ساعت 15 مشهد را به مقصد بوشهر ترک کند که به علت نامساعد بودن وضع هوای بوشهر ، ساعت 20 امشب این پرواز انجام شد .
 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.