گاهی پیش آمده که یک کار مهم با لپ‌تاپ دارید و درست در اواخر کار، باتری لپ‌تاپ تمام می‌شود و با یک دنیا افسردگی مجبورید یک پریز برق از ناکجا آباد پیدا کنید، در حالی که می‌توانید با رعایت موارد زیر، روشن ماندن لپ‌تاپ خود را تا حداکثر زمان ممکن تضمین کنید:
کد خبر: ۳۱۲۴۸۷

1- از مدیر برق خود سیستم‌عامل استفاده کنید: در ویندوز، تنظیم کنید که بعد از 5دقیقه نمایشگر خاموش شود و بعد از 10دقیقه سیستم به حالت Sleep برود. اگر حوصله صبر کردن دارید، تنظیم کنید که بعد از بسته شدن درب لپ‌تاپ، به حالت Hibernate برود.

2- احتمال این‌که یک معادله یک میلیون مجهولی را بخواهید در یک سفر هوایی حل کنید بسیار پایین است. بنابراین نیازی نیست که از تمام توان پردازنده خود استفاده کنید، کافی است حالت Power Saver را در ویندوزهای ویستا و 7 انتخاب کنید تا پردازنده با سرعت کمتری فعالیت کند. همچنین وقتی کابل برق اطرافتان نیست،‌ اصلا به‌سراغ بازی‌های سه‌بعدی نروید.

3- روشنایی نور نمایشگر را تا حدی که می‌توانید کم کنید.

4- مولفه‌های غیرضروری مانند وای‌فای، بلوتوث و مادون قرمز را غیرفعال کنید چرا که مصرف باتری آنها بالا است. همچنین از دستگاه‌های جانبی مثل USB فقط در زمان ضروری استفاده کنید و نگذارید دستگاه بیکار بماند.

5- موسیقی را فراموش کنید، چرا که پخش موسیقی یعنی چرخاندن دیسک سخت و این یعنی مصرف بالای باتری.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها