jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۳۱۰۳۰۵   ۱۵ بهمن ۱۳۸۸  |  ۰۱:۱۵

رئیس‌جمهوری ونزوئلا یازدهمین سالگرد فعالیت خود در این سمت را جشن گرفت و گفت که دوست دارد حداقل 11 سال دیگر نیز رئیس‌جمهوری باشد.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، هوگو چاوز در مراسم یازدهمین سالگرد ادای سوگند خود به‌عنوان رئیس‌جمهوری ونزوئلا در سال 1999 میلادی گفت که اکنون 55 سال سن دارم و به راحتی می‌توانم چالش‌های 11 سال آینده را تحمل کنم.

وی ادامه داد: قول می‌دهم کمی بیشتر مراقب خود باشم. طی 11 سال آینده 66 ساله می‌شوم و دوره فعالیت من به‌عنوان رئیس‌جمهوری به 22 سال خواهد رسید. این امر با خواست خدا و کمک شما محقق خواهد شد.

وی ادامه داد که حتی نمی‌خواهد به بعد از سال 2021 و پایان 22 سال ریاست‌جمهوری خود فکر کند.

چاوز که در جمع هواداران خود صحبت می‌کرد، افزود: در این زمان 77 سال سن داشته و دوره ریاست‌جمهوری من به 33 سال خواهد رسید. این زمان زیادی است. آیا موافق نیستید؟هواداران چاوز در پاسخ وی فریاد زدند: نه.

رئیس‌جمهوری ونزوئلا پیش از این نیز ابراز تمایل کرده بود که تا سال 2020 میلادی در مسند قدرت بماند و برای لغو محدودیت‌های قانونی حضور مجدد خود در انتخابات، رفراندوم برگزار کرد.

میزان محبوبیت چاوز که معمولا حدود 50 درصد است، طی 12 ماه گذشته با کاهش روبه‌رو بوده و برخی تحلیل‌گران معتقدند که وی جدی‌ترین چالش‌ها بعد از سال‌های 2002 و 2003 میلادی را تجربه می‌کند.

ایلنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر