سهمیه ها قانونمند می‌شوند

اعمال سهمیه کنکور با مجوز مجلس

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: بر اساس طرحی که نمایندگان مجلس آن را پیشنهاد کرده اند سهمیه ها در پذیرش دانشجو در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد قانونمند می شوند تا بدین وسیله مصوبات مخلتف عده ای خاص را مشمول سهمیه های پذیرش دانشجو نکند.
کد خبر: ۳۱۰۱۱۷

به گزارش مهر ، علی عباسپور تهرانی فرد در تشریح طرح قانونمند سازی سهمیه ها گفت: رزمندگان و شهدا بحث خاص خود را دارند و مجلس سایر سهمیه ها را اجحاف به جامعه می داند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سهمیه های نخبگان و استعدادهای برتر نیز بر اساس طرح مجلس تغییری نکرده اند ضمن اینکه در حال حاضر  2.5 درصد سهمیه تخصصی پزشکی به عنوان ظرفیت مازاد برای نیروهای مسلح در رشته هایی مانند درمان بیماران شیمیایی در صحنه نبرد یا اورژانس های پزشکی در مناطق نبرد در نظر گرفته شده است و مجلس با این سهمیه نیز مخالف نیست.

وی درباره سهمیه 20 درصدی برای متاهلان در پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد ، اظهار داشت: سهمیه 20 درصدی برای متاهلین نیز در این طرح دیده نشده و مجلس با آن مخالف است.

عباسپور گفت: از این رو با تصویب این طرح که در حال حاضر در نوبت برای مطرح شدن در صحن علنی مجلس قرار دارد مجوز اعمال سهمیه در پذیرش دانشجو تنها با مجلس است و سهمیه بندی منوط به تصویب مجلس شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها