jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۰۷۹۵۴   ۳۰ دی ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: رژیم کاهش وزن سریع باعث برگشت به وزن سابق و حتی وزنی بسیار بیشتر از وزن اولیه، ریزش مو، چین و چروک صورت، بی‌اشتهایی مفرط و عصبانیت شدید ‌شده و بر سیستم اعصاب فرد اثر مخرب بر جای می‌گذارد. به گزارش ایسنا، دکتر سید ضیاءالدین مظهری، متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این مطلب اظهار کرد: کاهش مقدار مصرف مواد غذایی و افزایش فعالیت‌های بدنی و انجام ورزش‌های سبک، پیاده‌روی، حذف مواد انرژی زا، غیرضروری و تغییر روش پخت و پز غذا می‌تواند باعث لاغری ‌شود.

این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: کاهش وزن نباید کوچک‌ترین خدشه‌ای بر توانایی جسمی و ذهنی فرد وارد کند و پیروی از رژیم‌های تک‌خوری و یک ‌بعدی به مدت طولانی یا کاهش بسیار زیاد انرژی دریافتی برای کاهش سریع وزن، می‌تواند اختلالات متابولیکی گسترده‌ای را به صورت‌های مختلف ایجاد کند و عوارض پایداری را از خود به جا بگذارد. دکتر مظهری یادآور شد: سیستم بسیار پیچیده بدن انسان قدرت تطابق بسیار گسترده‌ای دارد و در مدت زمان کوتاه خطراتی را که رژیم‌های جادویی، تک خوری و حذف مواد انرژی زا(تا حد بسیار پایین) و استفاده از مواد ادرارآور به وجود خواهد آورد، نمایان نمی‌سازد، ولی خیلی سریع وزن رژیم گیرندگان کاهش پیدا کرده و رضایت خاطرشان را ولو برای مدت کوتاه فراهم می‌کند ولی آثار سوء را برای رژیم گیرنده به وجود می‌آورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر