jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۳۰۲۶۱۴ ۰۶ دی ۱۳۸۸  |  ۲۱:۱۸

معاون اول رئیس‌جمهور، مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که براساس آن، علاوه بر اختصاص 20 درصد سهمیه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری به داوطلبان متاهل، وام ازدواج برای زوجین نیز از 4 به 5 میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارش مهر، محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه دولت مبنی بر اقدامات و تسهیلات لازم درخصوص طرح‌های ازدواج جوانان و ساماندهی مراکز تخصصی ازدواج و خانواده را به سازمان ملی جوانان ابلاغ کرده است.در این مصوبه آمده است: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور موظف است با هماهنگی سازمان ملی جوانان نسبت به پیش‌بینی اعتبار مناسب زیر ردیف اعتباری هر دستگاه در لایحه بودجه سال 1389 به منظور اجرای برنامه جامع ازدواج جوانان اقدام کند.

براساس این مصوبه، سازمان ملی جوانان به عنوان متولی تدوین آیین‌نامه اجرایی قانون تسهیل ازدواج جوانان تعیین می‌شود.وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز موظف است با همکاری سازمان بهزیستی کشور، سازمان ملی جوانان، مرکز امور زنان و خانواده و سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران نسبت به تدوین و اجرای طرح و آیین‌نامه اجرایی آموزش‌های پیش از ازدواج برای جوانان در آستانه ازدواج حداقل ظرف 16 ساعت اقدام کند.به منظور حمایت از شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی ارائه‌‌کننده خدمات برای تسهیل ازدواج جوانان، تسهیلات لازم معادل مبالغ تسهیلات ارائه شده توسط بنگاه‌های مزبور، از محل منابع مقرر در بودجه‌های سنواتی پرداخت می‌شود. برهمین اساس، سازمان ملی جوانان با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و کشور نسبت به تدوین دستورالعمل اجرایی این بند اقدام کند.

سهمیه 20 درصدی متاهلان برای تحصیلات تکمیلی

براساس این مصوبه، 20 درصد سهمیه دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری با رعایت مقررات مربوط به داوطلبان متاهل اختصاص می‌یابد.معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور موظف است نسبت به پیش‌بینی اعتبار مناسب در لایحه بودجه سال 1389 کل کشور به منظور افزایش کمک‌هزینه ازدواج کارکنان دولت اقدام کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر