رهبر معظم انقلاب در دیدار بسیجیان:

همه از اختلاف و تهمت پرهیز کنند

گروه سیاسی: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور، بسیج را رمز پایداری، ماندگاری و عزت ملی دانستند و ضمن توصیه موکد به همه رسانه‌ها، فعالان سیاسی و مسوولان برای پرهیز از اختلاف‌های جزئی و غیراصولی تاکید کردند: امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است که هدف آن ایجاد تردید، اختلاف و بدبینی میان آحاد مردم است و مهم‌ترین راه‌های مقابله با این تهاجم، حفظ و تقویت بصیرت، روحیه بسیجی، امید کامل به آینده و مراقبت جدی در تشخیص‌هاست. رهبر انقلاب اسلامی، بسیج را یک استثنا و حادثه‌ای بی‌نظیر در کشور خواندند و افزودند: این‌که در یک کشور، مردم با همه وجود و با بهترین و مومن‌ترین عناصر خود از یک نظام بدون هیچ چشمداشتی و با همه توان دفاع کنند، فقط مخصوص انقلاب اسلامی ایران است که دل نورانی امام بزرگوار(ره) توانست به این حقیقت بزرگ دست پیدا کند و با کمک الهی آن را تحقق بخشد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نقش‌آفرینی و امتحان‌های بزرگ بسیج در صحنه‌های مختلف انقلاب خاطرنشان کردند: یکی از این صحنه‌ها، عرصه دفاع از استقلال و عزت کشور بود که اگر حضور بسیج در دوران دفاع مقدس شکل نمی‌گرفت، امروز سرنوشت قطعا به گونه‌ای دیگر بود.
کد خبر: ۲۹۶۸۶۳

ایشان تاکید کردند: بعد از پایان جنگ نیز بسیج همواره خط‌شکن و پیشرو بوده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به نقش‌آفرینی بسیج در تثبیت اقتدار و ایستادگی سیاسی، در عرصه‌های فرهنگی و سازندگی و در عرصه‌های علمی افزودند: امروز افتخارات گوناگون کشور نتیجه حضور انسان‌های خدوم، توانا و بی‌نام و نشان در صحنه‌های گوناگون است که اگر این حقایق بدرستی شناخته نشود، ظلم به بسیج است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، بسیج را فراتر از قالب‌ها و سازمان‌های نظامی دانستند و خاطرنشان کردند: اگرچه بخش‌های نظامی از بهترین بسیجی‌ها هستند؛ اما بسیج درواقع حضور فراگیر، مقتدر و تمام‌نشدنی قشرهای مختلف مردم است که هیچ وابستگی به پول، جاه و مقام و دستور از بالا ندارد و معیار او هم بصیرت و ایمان است. ایشان با تاکید بر این‌که سازمان فعلی بسیج با خصوصیات منحصر به‌فرد خود قابل تکرار و تقلید در هیچ مجموعه دیگری نیست، افزودند: بسیج واقعیتی نافذ و تاثیرگذار است که در عین اقتدار و قدرت، مظلوم هم واقع شده است. رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مظلومیت به معنای ضعف نیست، همان گونه که انقلاب اسلامی در عین حالی که جزو مقتدرترین و نافذترین پدیده‌های معاصر است، مظلوم هم است و یا شخص امام بزرگوار(ره) که با وجود اقتدار و قدرت روحی از مظلوم‌ترین انسان‌های دوران خود بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر لزوم تقویت و تعمیق اثرگذاری بسیج افزودند: تا هنگامی که بسیج است، هیچ تهدیدی متوجه نظام اسلامی نخواهد شد و این موضوع، یک رکن اساسی است.

ایشان آسیب‌شناسی، شناخت نقص‌ها و آفت‌ها و همچنین پیش‌بینی‌های لازم به منظور پیشرفت بیشتر را برای بسیج یک ضرورت دانستند و تاکید کردند: با توجه به شکست استکبار در مواجهه سخت با نظام اسلامی در دهه اول انقلاب، اکنون دشمن، جنگ نرم را در دستور کار خود قرار داده و امروز اولویت اصلی مقابله با جنگ نرم است.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین جنگ نرم افزودند: دشمن در جنگ نرم تلاش دارد با استفاده از ابزارهای فرهنگی و ارتباطاتی پیشرفته و با شایعه و دروغ‌پراکنی و استفاده از برخی بهانه‌ها، میان آحاد مردم تردید، بدبینی و اختلاف ایجاد کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، قضایای بعد از انتخابات ریاست جمهوری را نمونه‌ای از این شیوه دانستند و خاطرنشان کردند: در این قضایا، به بهانه انتخابات، ایجاد تردید و اختلاف کردند تا دل‌های مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به مسوولان چرکین شود و در چنین فضای مشوش و شلوغی، عناصر مغرض، خائن و دست‌آموز خود را برای کارهای اخلالگرانه وارد صحنه کنند؛ اما به دلیل بصیرت مردم به نتیجه نرسیدند.

ایشان با تاکید مجدد بر موضوع بصیرت، افزودند: علت تاکیدهای مکرر من بر لزوم بصیرت در جامعه در شرایط حاضر، به این دلیل است که مردم بدانند چه اتفاقی می‌افتد و بتوانند صحنه‌گردان اصلی قضایا و عناصر خائن و بدخواه را از آحاد مردم تشخیص دهند. رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: هر اقدامی که موجب مغشوش و تهمت‌آلود شدن فضا شود و مردم را نسبت به یکدیگر بدبین و مردد کند، به ضرر کشور است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: من اصرار دارم که آحاد مردم و جریانات مختلف سیاسی همه با یکدیگر متحد، در مقابل آن افراد معدودی باشند که مخالف اصل انقلاب و استقلال کشور هستند و هدف آنها، تقدیم کشور به آمریکا و استکبار است.

ایشان با تاکید بر لزوم جداسازی میان توده عظیم مردم اعم از خواص و عوام با معدود عناصر خودفروخته و تفاوت قائل شدن میان این دو خاطرنشان کردند: نباید با برخی اظهارات و حرف‌ها، فضا را به گونه‌ای مغشوش کرد که مردم سردرگم و نسبت به یکدیگر و نسبت به نخبگان و مسوولان بدبین شوند، این کار درستی نیست.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد شدید از برخی مطبوعات، رسانه‌ها و دستگاه‌ها که دائما به دنبال ایجاد اختلاف، بدبینی و شایعه‌سازی هستند، افزودند: به کسانی که به دنبال مصالح کشور هستند، توصیه می‌کنم از این اختلاف‌های جزئی و غیراصولی صرف‌نظر کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از فضای تهمت‌زنی و شایعه‌سازی بر ضد مسوولان کشور تاکید کردند: این گونه کارها در جهت خواست دشمن است، زیرا مسوولان کشور اعم از رئیس‌جمهور، رئیس مجلس، رئیس قوه قضاییه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، همه کسانی هستند که زمام کشور را به دست دارند و مردم باید به آنها اعتماد و حسن ظن داشته باشند.

ایشان با اشاره به تردیدافکنی‌های پس از انتخابات در عملکرد مسوولان رسمی انتخابات اعم از وزارت کشور و شورای نگهبان افزودند: این تردیدافکنی‌ها بسیار مضر است و دشمن هم همین را می‌خواهد. رهبر انقلاب اسلامی جوانان بسیجی را به تقویت ایمان و بصیرت و رعایت موازین و معیارها در تشخیص‌ها فراخواندند و خاطرنشان کردند: نمی‌شود هر فردی را به دلیل یک خطا، منافق نامید و همچنین نمی‌توان هر فردی را به دلیل اختلاف‌نظر و دیدگاه، ضد ولایت فقیه خواند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: توصیه من به فرزندان بسیجی‌ام این است که ضمن حفظ پرقدرت انگیزه‌ها، ایمان و امید به آینده، در تشخیص‌ها و مصداق‌های مختلف، بشدت مراقبت کنند؛ زیرا بی‌دقتی در مصداق‌ها، برخی اوقات ضررهای زیادی در پی خواهد داشت.

ایشان تنوع عرصه‌های بسیج را مهم خواندند و افزودند: رویکرد اخیر توجه به علم، نوآوری علمی و کارهای فرهنگی در بسیج بسیار مبارک و پسندیده است، زیرا کشور نیازمند کارهای مختلفی است که جز با روحیه بسیجی محقق نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: تا زمانی که بسیج و روحیه صدق و صفا و خدمت بی‌مزد و منت در میان مردم و بویژه جوانان وجود دارد، دشمن نمی‌تواند هیچ‌گونه لطمه‌ای به کشور، انقلاب و نظام اسلامی وارد کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: کسانی هم که با اشاره، تشویق و لبخند دشمن می‌خواهند با نظام اسلامی، قانون اساسی و حرکت عظیم مردمی مواجه شوند، بدانند که سر به سنگ می‌کوبند و تلاش آنان بیهوده است.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمد باقر علیه‌السلام، دوران آن امام را دوران سربرآوردن حیات دوباره جریان اصیل اسلامی در مقابله با تحریف‌ها خواندند و با اشاره به نزدیکی اعیاد قربان و غدیر خم افزودند: این دو عید بزرگ اسلامی، 2 مقطع مهم درخصوص موضوع امامت است؛ زیرا در عید قربان حضرت ابراهیم(ع) بعد از امتحان‌های سخت به مقام امامت نائل می‌شوند و در روز عید غدیر خم هم حضرت علی(ع) بعد از امتحان‌های بزرگ به منصب والای امامت می‌رسند.

در ابتدای این دیدار، سردار سرتیپ نقدیرئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به نقش بسیج و بسیجیان در مراحل مختلف انقلاب و مقابله با توطئه‌های سیاسی، نظامی و فرهنگی دشمنان و همچنین دستاوردهای بزرگ علمی دانشمندان جوان بسیجی کشور تاکید کرد: بسیج و بسیجیان در همه صحنه‌های مختلف بویژه عرصه‌های جهاد علمی و خدمت به مردم همچون گذشته حضوری مقتدرانه، آگاهانه و هوشمندانه خواهند داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها