jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۵۳۶۷   ۲۸ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: رئیس اداره تنظیم خانواده وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر تنها 5درصد از خانواده‌هایی که قصد تنظیم خانواده دارند از عمل وازکتومی در کشور استفاده می‌کنند. محمد اسلامی در گفتگو با مهر در ارومیه افزود: سالانه 40 هزار عمل وازکتومی در کشور انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد 33 هزار عمل در مراکز دولتی و هفت هزار عمل در مراکز خصوصی انجام می‌گیرد.اسلامی با اشاره به این‌که در مقابل عمل وازکتومی، میزان عمل بستن لوله زنان یاتوبکتومی 2 برابر است، گفت: هم‌اکنون سالانه 83 هزار عمل توبکتومی در کشور انجام می‌شود.رئیس اداره تنظیم خانواده وزارت بهداشت کم هزینه بودن، پایین بودن عوارض جانبی و سهولت عمل وازکتومی را از مزایای این عمل عنوان کرد و افزود: امیدواریم طی چند سال آینده با اجرای برنامه‌های آموزشی شاهد مشارکت بیشتر مردان در پیشگیری از بارداری و تنظیم خانواده در کشور باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر