jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۹۴۲۴۰   ۲۵ آبان ۱۳۸۸  |  ۲۱:۱۶

دادستانی تهران تاکید کرد:

تشدید بازرسی از حجاج در فرودگاه‌ها

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ویژه فرودگاههای تهران روز دوشنبه گفت: بر اساس تاکید دادستانی تهران بازرسی حجاج در فرودگاه برای شناسایی زائران حامل مواد مخدر تشدید شده است.

ترحم اسدیان در گفتگو با مهر، به برخورد شدید دولت عربستان با مسافرانی که مواد مخدر به همراه دارند اشاره کرد و گفت : با توجه به آمار دستگیر شدگان زائران به دلیل حمل مواد مخدر ، تاکید شده تا حجاج قبل از سفر در دو مرحله کاروان و سالن فرودگاه از عواقب حمل مواد مخدر آگاه شوند.

این اظهارات در حالی از سوی اسدیان مطرح می شود که روز یکشنبه مسئول بازرسی بعثه مقام معظم رهبری در مدینه نسبت به وضعیت زندانیان ایرانی که به واسطه حمل مواد مخدر به عربستان دستگیر و بازداشت شده اند هشدار داده است .

به گفته احمد عبادتی ، به علت عدم آگاهی در سال جاری و هنگام بازرسی در فرودگاههای عربستان، ‌از تعدادی از ایرانیان مواد مخدر کشف شده و این افراد به بازداشتگاه منتقل شده اند.

بر اساس اعلام سازمان فرودگاههای کشور، تاکنون 78 تن از دارندگان مواد مخدر در فرودگاههای کشور بازداشت و از سفر حج بازمانده اند.

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ویژه فرودگاههای تهران در خصوص نحوه برخورد با زائران حمل کننده مواد مخدرگفت: طبق قانون حمل مواد مخدر جرم محسوب می شود. اما این افراد نیز با تودیع وثیقه می توانند آزاد شوند .

اسدیان خاطر نشان کرد: امسال بنا به تاکید دادستانی تهران، در مورد بازرسی و برخورد با مسافران حمل کننده مواد مخدر سختگیری بیشتری اعمال می شود.

حدود 65 هزار زائر ایرانی امسال به منظور برگزاری مناسک حج تمتع از ایران به عربستان می روند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر