jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۹۳۲۲   ۳۱ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۳:۲۸

مدیر کل امور اجرایی ستاد بسیج اقتصادی کشور ، با اعلام پایان مرحله نخست توزیع کالابرگ های مرحله دوازدهم روستایی و عشایری ، اعلام کرد: نخستین کالابرگ مرحله دوازدهم

آبانماه امسال اعلام و کالای آن توزیع می شود.
جواد اسماعیلی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ما ، با اعلام این مطلب افزود: این ستاد به منظور تکریم ارباب رجوع تا هر زمان که بخشی از جامعه کالابرگ های مرحله جدید خود را دریافت نکرده باشند ، نسبت به توزیع کالابرگ های مرحله دوازدهم اقدام خواهد کرد. رئیس ستاد بسیج اقتصادی کشور در خصوص زمان توزیع کالابرگ های مرحله دوازدهم شهری نیز گفت : همزمان با اعلام نخستین کالابرگ عشایری و روستایی از سری کالابرگ های مرحله جدید ، توزیع کالابرگ های مرحله دوازدهم شهری نیز آغاز می شود. اسماعیلی از شهروندانی که به هر دلیل جمعیت خانوار آنان تغییر کرده است خواست تا در اولین فرصت برای اصلاح سرکوپن خانوار خود با در دست داشتن مدارکی که این تغییر را تایید کند ، به ادارات بازرگانی شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند. رئیس ستاد بسیج اقتصادی کشور از آن دسته از شهروندانی که در طول مدت توزیع کالابرگ های مرحله دوازدهم درصدد انتقال از استانی به استان دیگر هستند هم خواست تا از دریافت کالابرگ در محل سکونت موقت فعلیشان خودداری کنند. وی درباره مشکلات مرحله نخست توزیع کالابرگ های سری جدید در روستاها تنها به عدم تمایل برخی ساکنان روستاهای اطراف شهرهای بزرگ از جمله تهران به گرفتن این کالابرگ های روستایی اشاره کرد و گفت : این اقدام تنها به زیان آنان خواهد بود؛ زیرا جوامع روستایی اصلی ترین هدف ما در هدفمند کردن یارانه هاست و در آینده این قشر از تسهیلات و امتیازات بیشتری نسبت به جامعه شهری برخوردار خواهند شد. اسماعیلی تصریح کرد: در حال حاضر نیز سالانه 4 شماره کالابرگ قند و شکر برای روستاییان بیشتر اعلام می شود و بدون سرکوپن روستایی ، عشایری امکان دریافت کالابرگ نفت سفید وجود ندارد. رئیس ستاد بسیج اقتصادی وزارت بازرگانی افزود: برای برقراری و یا تمدید کارت درمان نیز ارائه سرکوپن روستایی الزامی است ؛ اما در صورت تمایل این دسته از شهروندان برای تبدیل سرکوپن خود از روستایی به شهری ، این ستاد بدون هیچ محدودیتی آمادگی تعویض سرکوپن این افراد را دارد. وی با اعلام شماره تلفنهای 8800181 ، 8905661 و 8905664 به عنوان تلفن های گویای پیامگیر ستاد بسیج اقتصادی کشور اعلام کرد: شهروندان هرگونه پیشنهاد ، انتقاد و همچنین مشکلات خود را در خصوص تعویض ، تبدیل و یا دریافت کالابرگ و سرکوپن با این شماره ها در میان بگذارند. 66 میلیون و 574 هزار و 721 نفر کالابرگ های مرحله یازدهم را تاکنون دریافت کرده اند که به پیش بینی ستاد بسیج اقتصادی وزارت بازرگانی ، در مرحله دوازدهم این رقم به بیش از 67 میلیون نفر بالغ خواهد شد و پیش بینی می شود توزیع کالابرگ تا اواسط سال آینده ادامه داشته باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر