jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۱۵۶۵   ۱۳ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۸:۳۸

با کشف گنجینه‌ای ارزشمند در اسکاتلند ، یافته‌های پیشین محققان درباره‌ تاریخ این کشور با چالش‌های جدی مواجه شد.

به گزارش گاردین ، با کشف گنجینه‌ای دوهزار ساله متعلق به عصر آهن در اسکاتلند به ارزش تقریبی یک ‌میلیون پوند به‌نظر می‌رسد، بخشی از یافته‌های پیشین درباره‌ تاریخ اسکاتلند نادرست است و بخش‌هایی از تاریخ این کشور را باید از نو نوشت.

این گنجینه توسط یک باستان‌شناس مبتدی در مزرعه‌ای با استفاده از یک فلزیاب کشف شد. از آثار شاخص این گنجینه می‌توان به چهار گردن‌بند طلا اشاره کرد که نمونه‌ی آن‌ها در سال 2005 میلادی در محوطه‌های تاریخی انگلیس کشف شد.

براساس قوانین اسکاتلند ، معادل ارزش گنجینه‌های تاریخی به یابندگان آن‌ها پول پرداخت می‌شود. با این حساب ، باستان‌ شناس کشف‌کننده‌ این گنجینه را می‌توان فردی ثروتمند دانست.

ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر