jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۹۱۱۱   ۲۶ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۳۰

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این که وزارت بازرگانی باید ملاحظات داخلی را در صدور مجوزهای مربوط به واردات برنج رعایت کند ، گفت : قطعا واردات تاثیر خود را روی تولید و بازار خرید و فروش خواهد گذاشت .

به گزارش خبرنگار ما ، محمود حجتی دیروز پس از پایان جلسه هیات وزیران در پاسخ به پرسشی درباره لطمه واردات برنج به تولیدات داخلی تصریح کرد: با توجه به مصوبه دولت و قیمتهای تصویب شده در شورای اقتصاد درباره ارقام مختلف برنج تولیدی ، وزارت بازرگانی و سازمان تعاون روستایی اگر هم برنج تولیدکنندگان داخلی به فروش نرسد، موظفند اضافه برنج کشاورزان را خریداری کنند. وزیر جهاد کشاورزی همچنین درباره میزان خرید گندم تا پایان امسال تاکید کرد: پیش بینی شده است تا پایان امسال 10میلیون و 200هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شود. او با اشاره به این که تا امروز بیش از 9میلیون و 800هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده است ، گفت : نیاز حدود 500هزار تن گندم نیز که مابه التفاوت میزان پیش بینی شده خرید و مقدار موردنیاز وزارت بازرگانی است ، با واردات آن به کشور تامین خواهد شد. حجتی نیاز گندم وزارت بازرگانی را برای امسال 10میلیون و 800هزار تن اعلام کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر