jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۸۳۸ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۱

سرانجام پیشنهاد تغییر ساعات فعالیت مراکز آموزشی، ادارات و اصناف در شرایطی به تصویب شورای عالی ترافیک وزارت کشور رسید که مسوولان و متولیان ترافیک معتقدند، اجرای این برنامه تاثیر قابل توجهی در بهبود وضعیت ترافیک پایتخت خواهد داشت، گرچه باید این طرح را در عمل مورد ارزیابی قرار داد. کارشناسان نظر می‌دهند:

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران:

هر چند این طرح نقاط ضعفی دارد، اما نقاط قوت آن بیشتر است و نمی‌توان طرح را به این دلایل کنار گذاشت، طبق پیش‌بینی‌ها در جریان اجرای این طرح 10 تا 12 درصد بهبود در ترافیک شهر تهران حاصل شده و صرفه‌جویی قابل‌قبولی را در میزان مصرف سوخت و زمان خواهیم داشت.

سیدجعفر تشکری هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران:

با اجرا و تثبیت طرح تغییر ساعات کاری ادارت و مراکز آموزشی و در صورت همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط، شاخص‌های ترافیکی در تهران تا 5/12 درصد بهبود می‌یابد.

جعفر ربیعی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران:

ساعت پیک صبحگاهی در مترو با اجرای طرح تغییر ساعات کاری ادارات و مراکز آموزشی از ساعت 6 تا 9 صبح خواهد شد که با توجه به ایجاد فاصله معنادار بین موج سفرها، ازدحام مسافران در ساعات پیک در ایستگاه‌های مترو کاهش خواهد یافت.

سرهنگ پریزاد، معاون ترافیک راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ:

اجرای طرح تغییر ساعات اداری بر ترافیک در هفته نخست ممکن است به دلیل ناهماهنگی برخی دستگاه‌ها چندان مشهود نباشد، اما در هفته‌های بعد، تاثیر خود را نشان خواهد داد. گمان می‌کنم اجرای این طرح سبب توزیع سفر در تمامی ساعات روز شده و از حجم ترافیک شهر خواهد کاست.

دکتر جعفر موسوی، کارشناس حوزه شهری:

به نظرمی رسد در تعیین ساعات کار، کمی شتابزده عمل شده است. نکته اصلی این است که در تغییر نیم ساعته شروع کار مدارس، مشکل خانواده‌های کارمند در نظر گرفته نشده است؛ به گونه‌ای که ساعت شروع به کار والدین قبل از فرزندان است. نکته دیگر این‌که اگر قرار است این طرح آزمایشی اجرا شود، چرا اکنون که یک ماه از سال تحصیلی گذشته و از بار ترافیکی کاسته شده است؟ به عبارت دیگر، مردم خود را با شرایط جدید عادت داده‌اند و هر گونه تغییر موجب پیچیده‌تر شدن مساله می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر