jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۷۹۰ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

گروه رسانه: بهرام بیضایی، کیانوش عیاری، مسعود کیمیایی، جمال شورجه و جواد اردکانی، کارگردانانی هستند که دیروز مجوز ساخت فیلم‌های جدید خود را از معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفتند. بیضایی قرار است فیلم «مقصد» را بسازد که فیلمنامه‌اش را چند سال پیش منتشر کرد. داستان مقصد درباره زنی است که می‌خواهد جنازه شوهرش را از جایی به جای دیگر ببرد. داستان مقصد در این سفر 4 نفره روایت می‌شود، زن شوهر از دست داده، برادرش، راننده و جنازه، مسافران مقصد هستند. این فیلم را قرار است مهدی کریمی تهیه کند.

کیانوش عیاری هم می‌خواهد با سفری به سال 1310 داستان «خانه پدری» را در سینما بازگو کند. فارس اعلام کرده که قرار است در این فیلم مهدی هاشمی، فاطمه معتمدآریا و مهران رجبی بازی کنند. البته این اسامی است که در فرم پروانه ساخت فیلم که چند ماه پیش به معاونت سینمایی داده شده تا فیلم مجوز ساخت دریافت کند، قید شده است که با شرایط جدید شاید عیاری مجبور باشد درباره یکی از بازیگرانش تجدید نظر کند. کیمیایی هم که منتظر اکران فیلم «محاکمه در خیابان» است مجوز ساخت فیلم «تبعید سایه‌ها» را گرفت.

جواد اردکانی، سال گذشته با فیلم «به کبودی یاس» به جشنواره فیلم فجر آمد و تندیس بهترین فیلم ملی را هم از آن خود کرد. او در این فیلم که هنوز اکران عمومی نشده است، زندگی شهید برونسی را به تصویر کشیده است. اکنون این کارگردان تصمیم دارد فیلم «شور شیرین» را با موضوع دفاع مقدس مقابل دوربین ببرد. از آنجا که اردکانی‌، زاده مشهد است، فیلم جدید خود را هم در استان خراسان خواهد ساخت. جمال شورجه هم تصمیم دارد فیلم جنگی «یاس‌های پنهان» را مقابل دوربین ببرد. آخرین فیلمی که شورجه ساخت، «وعده دیدار» نام داشت که آن را سال 82 مقابل دوربین برد. سال گذشته هم شورجه برای فیلم نفوذی پروانه ساخت گرفت، اما آن را مقابل دوربین نبرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر