jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۷۴۲   ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: هم‌اکنون 9 میلیون بیمه شده در کشور دارای همپوشانی بیمه‌ای هستند که از این تعداد، حدود 6 میلیون و 453 هزار نفر دارای همپوشانی درون سازمانی و 2 میلیون و 926 هزار و 515 نفر نیز دارای همپوشانی بین سازمان‌های بیمه‌ای یا نهادهای حمایتی و امدادی هستند. به گزارش ایسنا، سرپرست وزارت رفاه با بیان این که توجه به اهمیت موضوع همپوشانی، به عنوان یکی از چالش‌های موجود در حوزه رفاه و تامین اجتماعی و این که یکی از مهم‌ترین اهداف نظام جامع رفاه، رفع تداخل وظایف دستگاه‌ها و ایجاد هماهنگی در ارائه خدمات در هر یک از حوزه‌های بیمه‌ای، حمایتی و امدادی است، گفت: شناخت همپوشانی‌ها و در نهایت رفع همپوشانی‌های غیرمجاز یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح شده به موازات تشکیل پایگاه اطلاعاتی نظام جامع تامین اجتماعی (بانک اطلاعات ایرانیان) است.

وی با بیان این‌که وجود ناهماهنگی آماری و همپوشانی، بزرگ‌ترین آفت در ارائه خدمات با کیفیت است، تاکید کرد: این ناهماهنگی علاوه بر هدر رفت منابع مالی و انسانی، به دلیل کاهش کارایی به ایجاد تصور ناکارآمدی سازمان بین جمعیت هدف منجر می‌شود.

در ادامه، سرپرست وزارت رفاه، کارگروه ویژه‌ای را برای رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای در کشور تشکیل داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر
نظرسنجی بیشتر
پیش بینی شما از نتیجه دربی استقلال و پرسپولیس ؟
برد استقلال
برد پرسپولیس
تساوی