jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۷۴۲ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: هم‌اکنون 9 میلیون بیمه شده در کشور دارای همپوشانی بیمه‌ای هستند که از این تعداد، حدود 6 میلیون و 453 هزار نفر دارای همپوشانی درون سازمانی و 2 میلیون و 926 هزار و 515 نفر نیز دارای همپوشانی بین سازمان‌های بیمه‌ای یا نهادهای حمایتی و امدادی هستند. به گزارش ایسنا، سرپرست وزارت رفاه با بیان این که توجه به اهمیت موضوع همپوشانی، به عنوان یکی از چالش‌های موجود در حوزه رفاه و تامین اجتماعی و این که یکی از مهم‌ترین اهداف نظام جامع رفاه، رفع تداخل وظایف دستگاه‌ها و ایجاد هماهنگی در ارائه خدمات در هر یک از حوزه‌های بیمه‌ای، حمایتی و امدادی است، گفت: شناخت همپوشانی‌ها و در نهایت رفع همپوشانی‌های غیرمجاز یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح شده به موازات تشکیل پایگاه اطلاعاتی نظام جامع تامین اجتماعی (بانک اطلاعات ایرانیان) است.

وی با بیان این‌که وجود ناهماهنگی آماری و همپوشانی، بزرگ‌ترین آفت در ارائه خدمات با کیفیت است، تاکید کرد: این ناهماهنگی علاوه بر هدر رفت منابع مالی و انسانی، به دلیل کاهش کارایی به ایجاد تصور ناکارآمدی سازمان بین جمعیت هدف منجر می‌شود.

در ادامه، سرپرست وزارت رفاه، کارگروه ویژه‌ای را برای رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای در کشور تشکیل داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر