jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۴۴۷ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۲:۰۸

سوییس محدودیت‌هایی را برای فروش آثار تاریخی‌اش وضع می‌کند.

 ‌با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین دفتر فدرال فرهنگ سوییس و مسؤولان سایت حراجی eBAY مقرر شد ، محدودیت‌های برای حراج آثار تاریخی در این سایت اعمال شوند تا براساس آن‌ها، فقط آثار تاریخی که مجوز قانونی از دولت سوییس یا دیگر دولت‌های جهان برای فروش آن‌ها صادر شده است، از طریق این سایت به‌فروش برسند.

همچنین این محدودیت به‌طور ویژه برای آثار تاریخی که در فهرست قرمز شورای بین‌المللی موزه‌ها قرار دارند، اعمال خواهند شد.این در حالی است که یونسکو و پلیس بین‌الملل، ‌بارها نگرانی خود را از حراج غیرقانونی آثار تاریخی سرقتی اعلام کرده‌اند.

قانون ممنوعیت تجارت غیرقانونی آثار تاریخی در شرایطی از چهارسال پیش در سوییس اجرا می‌شود که این کشور یکی از چهار کشور نخست جهان در زمینه‌ی فروش آثار تاریخی و هنری است. حدود دوماه پیش نیز چند گردن‌بند ایرانی متعلق به دوره‌ ساسانی در سایت eBAY به حراج گذاشته شدند.

مرکز مؤسسه‌ حراجی eBAY در شهر برن پایتخت سوییس قرار دارد.

ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر