jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۵۳   ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: نتایج یک پژوهش جدید نشان داده است که زندگی کردن در نزدیکی فضای سبز به میزان قابل توجهی روی سلامت انسان اثر مفید و سودمند دارد. براساس این تحقیق جدید که در مجله «همه‌گیرشناسی و سلامت جامعه» به چاپ رسیده نزدیکی به فضاهای سبز نقش به سزایی در کاهش بیماری‌های روانی ایفا می‌کند.

همچنین محاسبات نشان می‌دهد که نرخ سالانه ابتلا به اختلالات و بیماری‌های مهم جسمی در افرادی که در نزدیکی فضاهای سبز زندگی می‌کنند به میزان چشمگیری کمتر است.در این پژوهش گروهی از متخصصان مرکز پزشکی دانشگاه‌UV در آمستردام، اطلاعات سلامتی ثبت شده حاصل از 350 هزار نفر از مردم سراسر هلند را مورد بازبینی قرار دادند و اطلاعات را برای مدت یک سال به ثبت رساندند.این محققان دریافته‌اند که نزدیکی به فضاهای سبز و طبیعی در مورد برخی از بیماری‌های شایع بسیار سودمند است. برای مثال تاثیر آن در کاهش اختلالات اضطرابی و افسردگی بسیار مناسب و قابل توجه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

حضور پرشور و انتخاب درست، علاج دردهای مزمن کشور

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به همراه انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و همچنین خبرگان رهبری در تعدادی از حوزه ها، جمعه 28خرداد امسال برگزار می‌شود.

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

تابستان با واكسن ایرانی- كوبایی می‌آید

براساس آخرین برنامه‌ها، روند تولید و كارآزمایی بالینی فاز3 واكسن تولید انستیتو فینلای كوبا با مشاركت انستیتو پاستور ایران، در كشورهای ایران و كوبا به‌خوبی پیش می‌رود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر