jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۵۳ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: نتایج یک پژوهش جدید نشان داده است که زندگی کردن در نزدیکی فضای سبز به میزان قابل توجهی روی سلامت انسان اثر مفید و سودمند دارد. براساس این تحقیق جدید که در مجله «همه‌گیرشناسی و سلامت جامعه» به چاپ رسیده نزدیکی به فضاهای سبز نقش به سزایی در کاهش بیماری‌های روانی ایفا می‌کند.

همچنین محاسبات نشان می‌دهد که نرخ سالانه ابتلا به اختلالات و بیماری‌های مهم جسمی در افرادی که در نزدیکی فضاهای سبز زندگی می‌کنند به میزان چشمگیری کمتر است.در این پژوهش گروهی از متخصصان مرکز پزشکی دانشگاه‌UV در آمستردام، اطلاعات سلامتی ثبت شده حاصل از 350 هزار نفر از مردم سراسر هلند را مورد بازبینی قرار دادند و اطلاعات را برای مدت یک سال به ثبت رساندند.این محققان دریافته‌اند که نزدیکی به فضاهای سبز و طبیعی در مورد برخی از بیماری‌های شایع بسیار سودمند است. برای مثال تاثیر آن در کاهش اختلالات اضطرابی و افسردگی بسیار مناسب و قابل توجه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر