jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۵۳ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: نتایج یک پژوهش جدید نشان داده است که زندگی کردن در نزدیکی فضای سبز به میزان قابل توجهی روی سلامت انسان اثر مفید و سودمند دارد. براساس این تحقیق جدید که در مجله «همه‌گیرشناسی و سلامت جامعه» به چاپ رسیده نزدیکی به فضاهای سبز نقش به سزایی در کاهش بیماری‌های روانی ایفا می‌کند.

همچنین محاسبات نشان می‌دهد که نرخ سالانه ابتلا به اختلالات و بیماری‌های مهم جسمی در افرادی که در نزدیکی فضاهای سبز زندگی می‌کنند به میزان چشمگیری کمتر است.در این پژوهش گروهی از متخصصان مرکز پزشکی دانشگاه‌UV در آمستردام، اطلاعات سلامتی ثبت شده حاصل از 350 هزار نفر از مردم سراسر هلند را مورد بازبینی قرار دادند و اطلاعات را برای مدت یک سال به ثبت رساندند.این محققان دریافته‌اند که نزدیکی به فضاهای سبز و طبیعی در مورد برخی از بیماری‌های شایع بسیار سودمند است. برای مثال تاثیر آن در کاهش اختلالات اضطرابی و افسردگی بسیار مناسب و قابل توجه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر