jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۱۱۰   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: نابسامانی و بی‌نظمی در قیمت نان سنتی، از پیش از ماه مبارک رمضان آغاز شده و تا امروز ادامه دارد. به گزارش فارس، افزایش قیمت نان در نقاط مختلف شهر تهران و عدم نظارت صحیح بر آن، موضوعی است که نظارت وزارت بازرگانی، سازمان بازرسی و بازرسی استانداری را می‌طلبد.

افزایش قیمت نان لواش از 20 به 30 تومان بدون تغییر وزن چانه نان، افزایش قیمت نان بربری از 50 به 100 تومان و تنوع قیمت نان سنگک از 200 تا 1500 تومان باعث نابسامانی و نارضایتی مردم از این وضعیت شده؛ چراکه علی‌رغم این افزایش قیمت، بی‌نظم و قاعده، شاهد هیچ‌گونه افزایش کیفی نان نیستیم.وحید کیارشی، معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران در پاسخ به این سوال که در شهر تهران شاهد نوسان قیمت نان سنگک از 200 تا 1500 تومان هستیم و برخی دلیل گرانفروشی را آزادپز بودن بیان می‌کنند، می‌گوید: یک قسمت از این مسائل به مصادیق تخلف و قسمتی دیگر هم به نان‌های سفارشی مربوط می‌شود.

وی با بیان این‌که یک مجموعه 20 قلمی برای قیمت نان سنتی وجود دارد، ادامه می‌دهد: قیمت نان لواش تنوری با لواش ماشینی تفاوت دارد. برخی واحدها از آرد 75 ریالی و برخی دیگر از آرد 450 ریالی استفاده می‌کنند که در ارائه قیمت‌های متفاوت اثرگذار است، ضمن این‌که در قیمت‌گذاری نان تخلف هم می‌شود و ما به هیچ وجه منکر آن نیستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر