jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۰۷۰ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۰

گروه حوادث: معاون عملیات ترافیکی پلیس راه کشور از کشته شدن 135 نفر و مجروح شدن 625 نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای در 4 روز گذشته خبر داد. سرهنگ پرویز سیاح البرزی به مهر گفت: هفته گذشته با توجه به تعطیلاتی که وجود داشت حجم ترافیک در جاده‌های کشور و بویژه محورهای شمالی کشور افزایش چشمگیری داشت و متاسفانه بر اساس گزارش‌های رسیده از پاسگاه‌های پلیس راه سراسر کشور 135 نفر بر اثر تصادف جان خود را در جاده‌های کشور از دست داده‌اند. بر اساس گزارش‌های مطرح شده از سوی این مقام ارشد در پلیس راه، از 21 تا 24 مهر ماه، 470 تصادف منجر به جرح و فوت در جاده‌های سراسر کشور رخ داد که بر اثر آن تصادفات 625 نفر مجروح شده‌اند.

معاون عملیات ترافیکی پلیس راه کشور با اشاره به علت تصادفات اظهار کرد: انحراف به چپ با 22 درصد و سرعت غیرمجاز با 25 درصد، اصلی‌ترین عامل تصادفات این مدت بوده است. همچنین 53 درصد تصادفات را خودروهای سواری، 3 درصد موتورسیکلت، 14 درصد کامیون، 8 درصد عابر پیاده و 3 درصد را خودروهای مسافربری عمومی تشکیل داده‌اند. بر اساس این آمار 73 درصد تصادفات از ساعت 7 صبح تا 19 و 64 درصد تصادفات در حاشیه 30 کیلومتری شهرها رخ داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر