jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۷۷۵۲   ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۱:۲۳

رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد؛ افرادی که نسبت به تکمیل فرم اطلاعات اقتصادی خانوار اقدام نکرده اند، پس از تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه ها در مجلس و اعلام عمومی می توانند فرم مربوطه را تکمیل کنند.

محمد مدد در گفتگو با مهر گفت: پس از تصویب لایحه هدفمند کرد یارانه ها در مجلس، کار هدفمند کردن یارانه ها وارد فاز جدیدی می شود، به نحوی که برای تکمیل اقدامات انجام شده، با اعلام عمومی که انجام خواهد شد، افرادی که نسبت به تکمیل فرمهای اطلاعات اقتصادی خانوار اقدام نکرده اند، می توانند فرمهای مربوطه را پرکنند.


رئیس مرکز آمار ایران از اجرای دو طرح آماری از طریق تلفن همراه (SMS) خبرداد و افزود: این روش در بخش مصالح ساختمانی و شاخص قیمت‌ها اجرایی شده است.


وی با بیان اینکه در مجموع 6 طرح آماری از طریق موبایل اجرایی خواهد شد، ادامه داد: چند طرح آماری دیگر نیز از طریق سیستم موبایل تا پایان سال به انجام خواهد رسید.


مدد در مورد مرجع اعلام نرخ تورم نیز گفت: قرار بود جلسه ای میان سه دستگاه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری، مرکز آمار و بانک مرکزی برگزار تا در این مورد تصمیم گیری شود که هنوز این جلسه برگزار نشده است.


وی خاطرنشان کرد: تصمیم نهایی در این جلسه، باید برای تصویب به هیئت دولت ارائه شود.   

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر