jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۸۳   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۲:۰۷

رسانه‌های دولتی «برزیل» از کشته شدن 12 نفر در درگیری میان نیروهای پلیس و قاچاقچیان مواد مخدر خبر داده و اعلام کردند: در پی این حادثه یک بالگرد متعلق به پلیس نیز آتش گرفت.

به گزارش ایسنا، «ماریو سرجیو دو آرت» یکی از مقامات ارشد پلیس «برزیل» در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه، توضیح داد: روز گذشته در «ریودوژانیرو» ماموران پلیس با گروهی از قاچاقچیان مواد مخدر درگیر شدند که در این درگیری مسلحانه 12 نفر از جمله دو مامور پلیس کشته شده و یک بالگرد متعلق به پلیس نیز سقوط کرد و آتش گرفت.

وی خاطر نشان کرد: قاچاقچیان مواد مخدر برای فرار از دست ماموران و رد گم کردن 9 اتوبوس را نیز در خیابان‌های «ریودوژانیرو» به آتش کشیدند.

 «فابیو ناسیمنتو» یکی از شاهدان عینی این ماجرا بیان کرد: 15 مرد با نقاب‌های سیاه و اسلحه‌های خودکار به یک باره به سمت ماوران پلیس هجوم برده و شروع به تیراندازی کردند.

وی ادامه داد: صحنه‌هایی که می‌دیدم اصلا باورکردنی نبود، انگار که در وسط میدان جنگ بودیم.

گفته می‌شود، در مه سال 2007 میلیون نفر درگیری‌های میان نیروهای امنیتی و پلیس با قاچاقچیان مواد مخدر و گروه‌های خلافکار در «ریودوژانیرو» صورت گرفت که طی آن 25 نفر جان خود را از دست دادند، چرا که یک سوم از جمعیت «برزیل» یا به عبارت دو میلیون نفر را قاچاقچیان انسان، گروه‌های مافیایی مواد مخدر و باندهای خلافکار تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر