jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۶۴   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۸:۱۶

مدیرکل اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: صاحبان زمینهای بزرگ و بلااستفاده که در مجاورت خیابانهای پرتردد و اصلی شهر هستند پس از تایید مناسب بودن ملک می توانند با هماهنگی شهرداری و پلیس راهور از زمینهای خود به عنوان پارکینگ عمومی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس فضل الله اسلامی با بیان این مطلب اظهار کرد: در راستای کاهش پارک حاشیه ای و توسعه پارکینگهای عمومی از شهرداری مناطق خواسته شده است که با شناسایی زمینهای بزرگ و بلااستفاده و توافق با مالکان، شریطی را فراهم سازند این زمینها به عنوان پارکینگ عمومی تا زمانی که صاحبان ملک مایل باشند مورد استفاده قرار گیرند.

وی ادامه داد: البته تحقق این کار منوط به آن است که ایجاد پارکینگ عمومی برای شهروندان و ساکنان آن محدوده ها مشکلی ایجاد نکند و صاحبان این املاک بتوانند تا زمانی که تمایل دارند و کاربری خاصی برای زمین خالی و بلااستفاده شان پیدا نکرده اند زمین خود را به پارکینگ عمومی تبدیل کنند.

مدیر کل اجرایی خاطرنشان کرد: این مهم با هماهنگی کامل پلیس راهور صورت خواهد گرفت و برای تردد آسان خودروها زمینهایی که مورد تایید قرار گیرند آسفالت و خط کشی خواهند شد.

وی افزود: با اجرای این طرح ضمن آنکه زمینهای خالی و بلااستفاده برای صاحبانشان درآمدزا خواهند شد این امکان را به وجود می آورند که پارکهای حاشیه ای در خیابانها و معابر شهر کاهش یابد و در نتیجه ترددها در سطح شهر تسهیل شود.

اسلامی با بیان اینکه طرح ساماندهی پارکینگهای طبقاتی سازمان حمل ونقل و ترافیک از مدتی پیش در دستور کار قرار گرفته است گفت: بحث تامین روشنایی، رفع مشکلات ورودی و خروجیها، تابلوهای راهنما در پارکینگهای طبقاتی و... از مدتی پیش پیگیری شد که خوشبختانه با تمهیدات و اقدامات صورت گرفته در این زمینه اکنون به وضعیت مطلوبی رسیده ایم و پارکینگهای طبقاتی سازمان حمل ونقل و ترافیک اکنون با مشکل خاصی مواجه نیستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر