jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۶۴ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۸:۱۶

مدیرکل اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: صاحبان زمینهای بزرگ و بلااستفاده که در مجاورت خیابانهای پرتردد و اصلی شهر هستند پس از تایید مناسب بودن ملک می توانند با هماهنگی شهرداری و پلیس راهور از زمینهای خود به عنوان پارکینگ عمومی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس فضل الله اسلامی با بیان این مطلب اظهار کرد: در راستای کاهش پارک حاشیه ای و توسعه پارکینگهای عمومی از شهرداری مناطق خواسته شده است که با شناسایی زمینهای بزرگ و بلااستفاده و توافق با مالکان، شریطی را فراهم سازند این زمینها به عنوان پارکینگ عمومی تا زمانی که صاحبان ملک مایل باشند مورد استفاده قرار گیرند.

وی ادامه داد: البته تحقق این کار منوط به آن است که ایجاد پارکینگ عمومی برای شهروندان و ساکنان آن محدوده ها مشکلی ایجاد نکند و صاحبان این املاک بتوانند تا زمانی که تمایل دارند و کاربری خاصی برای زمین خالی و بلااستفاده شان پیدا نکرده اند زمین خود را به پارکینگ عمومی تبدیل کنند.

مدیر کل اجرایی خاطرنشان کرد: این مهم با هماهنگی کامل پلیس راهور صورت خواهد گرفت و برای تردد آسان خودروها زمینهایی که مورد تایید قرار گیرند آسفالت و خط کشی خواهند شد.

وی افزود: با اجرای این طرح ضمن آنکه زمینهای خالی و بلااستفاده برای صاحبانشان درآمدزا خواهند شد این امکان را به وجود می آورند که پارکهای حاشیه ای در خیابانها و معابر شهر کاهش یابد و در نتیجه ترددها در سطح شهر تسهیل شود.

اسلامی با بیان اینکه طرح ساماندهی پارکینگهای طبقاتی سازمان حمل ونقل و ترافیک از مدتی پیش در دستور کار قرار گرفته است گفت: بحث تامین روشنایی، رفع مشکلات ورودی و خروجیها، تابلوهای راهنما در پارکینگهای طبقاتی و... از مدتی پیش پیگیری شد که خوشبختانه با تمهیدات و اقدامات صورت گرفته در این زمینه اکنون به وضعیت مطلوبی رسیده ایم و پارکینگهای طبقاتی سازمان حمل ونقل و ترافیک اکنون با مشکل خاصی مواجه نیستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر