jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۷۴۹۶   ۲۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۰:۴۴

با بدرقه وزیر جهاد کشاورزی

رییس‌جمهور سنگال تهران را ترک کرد

«عبدالله واد» رییس جمهوری سنگال پس از سفر یک روزه به تهران و دیدار با مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران با بدرقه وزیر جهاد کشاورزی ، تهران را ترک کرد.

 به گزارش ایرنا، عبدالله واد رییس جمهوری سنگال امروز شنبه وارد تهران شد و محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران در محل نهاد ریاست جمهوری به طور رسمی از وی استقبال کرد.

رییس جمهور سنگال در این سفر با مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران در خصوص روابط و مناسبات دوجانبه، مسایل منطقه ای و تحولات بین المللی گفت و گو کرد.

همچنین مذاکرات مشترک هیات های عالی رتبه ایران و سنگال امروز با حضور روسای جمهور دو کشور در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

عبدالله واد از سال 1385 تاکنون 4 بار به تهران سفر کرده است.

احمدی نژاد نیز در این مدت 2 بار به داکار پایتخت این کشور آفریقایی سفر کرده است.

توسعه روابط و مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آفریقایی از راهبردهای سیاست خارجی کشورمان در سال های اخیر بوده است.

علاوه بر ارتقای سطح همکاری کشورهای آفریقایی با ایران، ظرفیت های این کشورها برای نقش آفرینی در تحولات منطقه ای و بین المللی از سوی مقامات ارشد این کشورها مورد توجه قرار گرفته است.

از این رهگذر همکاری های اقتصادی نیز گسترش یافته و احداث پالایشگاه نفت، مجمتع پتروشیمی و کارخانه خودروسازی در سنگال در دستور کار دو کشور قرار گرفته است.

سنگال در یک سال و نیم اخیر ریاست دوره ای سازمان کنفرانس اسلامی را برعهده داشته است و انتظار می رود مباحث مربوط به شرایط کنونی فلسطین و مسجد الاقصی از محورهای گفت و گوهای عبدالله واد در تهران باشد.

رییس جمهوری سنگال پیش از سفر به تهران به بحرین رفته بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر