jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۸۹ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

حج بهترین فرصت اطلاع رسانی است

گروه رسانه: گروه اعزامی صداوسیما به حج تمتع 88 با نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل امور فرهنگی صداوسیما، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌ری‌شهری در دیدار با جمعی از گروه‌های کاری اعزامی سازمان صداوسیما به حج تمتع امسال اظهار کرد: حج بدون شک بهترین فرصت اطلاع رسانی در زمینه‌های عبادی، فرهنگی، سیاسی، اخلاقی، عرفانی و به طورکلی تربیتی برای زائران خانه خدا، عموم مردم و تمامی امت اسلام است.

نماینده ولی‌فقیه با اشاره به ضرورت شناخت مفاهیم ارزشی حج گفت: تنها مطالبه بعثه مقام معظم رهبری از رسانه‌ها آن است که در چارچوب سیاست‌های بعثه، کار کنند و بین خود و خدا احساس مسوولیت نمایند و این امانت الهی را که در دست آنهاست، بخوبی به سرانجام برسانند. وی افزود: کسب معرفت، نخستین گام است و اگر بخواهیم مسوولیت خود را بخوبی انجام دهیم، ابتدا باید حج را بشناسیم.نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با بیان این که هر سال یک محور خاص برای مسائل فرهنگی حج تهیه می‌شود، اظهار کرد: موضوع حج امسال «حج وانتظار» و پیوند حج با امیرالحاج حقیقی حضرت ولیعصر(عج) خواهد بود و از روحانیون، سخنرانان و بویژه اصحاب رسانه انتظار داریم آمادگی داشته باشند و در این چارچوب اقدام به تهیه محتوا و اطلا‌ع‌رسانی کنند.

وی در ادامه خطاب به اصحاب رسانه اعزامی به حج امسال اظهار کرد: خودسازی عملی و احساس مفاهیم ارزشی اهمیت بسزایی دارد. اگر اصحاب رسانه، مفاهیم ارزشی را احساس نکنند ولو این که شناخت علمی دقیقی هم داشته باشند، نمی‌توانند مفاهیم ارزشی حج را آن طور که باید و شایسته است، منتقل کنند و ماموریت حج همانند دیگر ماموریت‌ها نیست و ما باید هم خود از این معنویت بهره بگیریم و هم به شکل مطلوبی این نورانیت را منتقل کنیم.

پیش از سخنان نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، حسن گروسی مدیر کل فرهنگی صداوسیما به ارائه گزارشی درباره اقدامات و برنامه‌های این سازمان درخصوص حج تمتع سال 88 پرداخت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر