jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۸۳   ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: نتایج یک بازبینی تحقیقاتی جدید نشان داد که بین واکسیناسیون‌های دوران کودکی و ابتلا به اوتیسم هیچ ارتباط علمی وجود ندارد. به گزارش ایسنا، در این تحقیق تمام واکسن‌های مختلفی که در دوران کودکی تزریق می‌شوند از این جنبه مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفتند.پژوهشگران تاکید کردند که براساس این بازبینی‌ها هیچ ارتباط علمی مورد تایید بین واکسیناسیون‌های کودکی و افزایش خطر ابتلا به اوتیسم وجود ندارد. به لحاظ تعریفی بروز اوتیسم قبل از سن 3 سالگی صورت می‌گیرد.

اوتیسم یک اختلا‌ل مغزی در کودکان است که گفتار، رفتار و عملکرد کودک را به لحاظ ژنتیکی مختل می‌کند و آنها مجبورند برای یادگیری امور روزمره خود تحت درمان‌های تخصصی و روانی خاص قرار گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر