jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۵   ۱۶ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۰۵

رئیس سازمان امور عشایری کشور ، سهم تخصیصی از کل یارانه های کشور به عشایر ایران را بسیار ناچیز دانست و گفت : دستگاه های دولتی در مناطق عشایری کشور ، متاسفانه نسبت به وظیفه خود در قبال مشکلات عشایر کوتاهی می کنند و وظایف خود را بدرستی انجام نمی دهند.

به گزارش خبرنگار ما ، علی اکبری در دیدار با رئیس مجلس با اشاره به این که جامعه عشایری کشور هم اکنون از فرصتهای اجتماعی برابر با دیگر اقشار جامعه برخوردار نیستند، گفت : حل مشکلات عشایر کشور متاسفانه از دستور کار مسوولان خارج شده است و حتی در مجلس نیز به آن پرداخته نمی شود. رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت : بیکاری ، مهاجرت یکسویه نگری و ناهنجاری های اجتماعی از مهمترین نگرانی های موجود درخصوص عشایر کشور به شمار می رود که با توجه به محدود شدن قلمروی عشایر ، بحث اسکان آنها نیز به فراموشی سپرده شده است . وی با اعلام این که در سالهای اخیر حدود 57 هزار و 700 آبادی مربوط به عشایر کشور خالی از سکنه شده است ، هشدار داد: جامعه عشایری به دلیل نبود امکانات و عدم حل مشکلات روزمره توسط دستگاه های دولتی ، بسیار متورم شده است . وی برنامه دوم توسعه را نقطه عطف توجه ویژه دولت درخصوص مباحث عشایر کشور دانست و گفت : امور مربوط به عشایر کشور و وعده های داده شده برای حل مشکلات و اختصاص اعتبارات ویژه برای آنها در برنامه سوم توسعه محقق نشده است . اکبری نوع برنامه ریزی برای عشایر کشور را ناکارآمد اعلام کرد و گفت : در سالهای گذشته اکثر تصمیم های اتخاذ شده از سوی دولت درباره عشایر ، به دلیل لحاظ نشدن نظرات این عده از مردم کشورمان ، متاسفانه به سمت ناکارآمدی رفته است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر