jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۳۴ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

رئیس سازمان وظیفه عمومی خبر داد:

260 هزار نفر در صف معافیت 3 برادری

گروه جامعه: رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی درخصوص کاهش زمان خدمت سربازی، ‌پس از تایید شورای نگهبان و تصویب نهایی اجرا می‌شود. به گزارش خبرگزاری‌ها، سردار محمدجواد زاده‌کمند در قالب برنامه ارتباط مستقیم با مردم که در نمایشگاه هفته نیروی انتظامی برپا شده بود، در جمع خبرنگاران افزود: در صورت تصویب قانون یادشده، مدت خدمت سربازی به ترتیب برای مشمولان دارندگان مدرک دیپلم 2 ماه، فوق‌دیپلم 4 ماه، کارشناسی 6 ماه، کارشناسی ارشد 8 ماه، دکتری 10 ماه و دکتری تخصصی 12 ماه کاهش می‌یابد.

تغییر ضوابط معافیت بیماری‌های چشم‌ پزشکی

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، اعلام کرد: کمیسیون‌های مربوط در حال بررسی تغییر موارد معافیت کمیسیون‌های چشم‌پزشکی هستند. زاده‌کمند افزود: در قانون جدید، معافیت مربوط به بیماری‌های چشم‌ پزشکی تغییر خواهد کرد و خواسته‌ایم تا میزان ضعف چشم در مشمولان دیپلم و زیردیپلم یکسان شود.وی اظهار کرد: برخی بیماری‌هایی که در گذشته موجب معافیت می‌شدند نیز به‌دلیل این ‌که امکان درمان دارند از معافیت‌ها حذف خواهند شد.

سردار زاده‌کمند ادامه داد: کارت هوشمند معافیت و پایان خدمت سربازی از ابتدای دی صادر خواهد شد و اولین سری این کارت‌ها نیز به مشمولان واجد شرایط 3 برادری اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، گفت: در حال حاضر 260 هزار نفر برای معافیت 3 برادری مدارک ارسال کرده‌اند.سردار زاده‌کمند تصریح کرد: قانون جدید خدمت سربازی برای معافیت 2 برادری نیز در صحن علنی مجلس به تصویب کامل رسیده و برای تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

وی اظهار کرد: در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی‌کرده‌ایم خدمات نظام وظیفه مکانیزه و سیستم پاسخگویی حضوری نیز حذف شود.رئیس سازمان وظیفه عمومی اضافه کرد: کاهش زمان این نوع پرونده‌ها، خوشایندسازی سربازی و ارتقای شأن و منزلت سرباز از محورهای برنامه پنجم توسعه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر