jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۳۴   ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۲

رئیس سازمان وظیفه عمومی خبر داد:

260 هزار نفر در صف معافیت 3 برادری

گروه جامعه: رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی، گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی درخصوص کاهش زمان خدمت سربازی، ‌پس از تایید شورای نگهبان و تصویب نهایی اجرا می‌شود. به گزارش خبرگزاری‌ها، سردار محمدجواد زاده‌کمند در قالب برنامه ارتباط مستقیم با مردم که در نمایشگاه هفته نیروی انتظامی برپا شده بود، در جمع خبرنگاران افزود: در صورت تصویب قانون یادشده، مدت خدمت سربازی به ترتیب برای مشمولان دارندگان مدرک دیپلم 2 ماه، فوق‌دیپلم 4 ماه، کارشناسی 6 ماه، کارشناسی ارشد 8 ماه، دکتری 10 ماه و دکتری تخصصی 12 ماه کاهش می‌یابد.

تغییر ضوابط معافیت بیماری‌های چشم‌ پزشکی

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، اعلام کرد: کمیسیون‌های مربوط در حال بررسی تغییر موارد معافیت کمیسیون‌های چشم‌پزشکی هستند. زاده‌کمند افزود: در قانون جدید، معافیت مربوط به بیماری‌های چشم‌ پزشکی تغییر خواهد کرد و خواسته‌ایم تا میزان ضعف چشم در مشمولان دیپلم و زیردیپلم یکسان شود.وی اظهار کرد: برخی بیماری‌هایی که در گذشته موجب معافیت می‌شدند نیز به‌دلیل این ‌که امکان درمان دارند از معافیت‌ها حذف خواهند شد.

سردار زاده‌کمند ادامه داد: کارت هوشمند معافیت و پایان خدمت سربازی از ابتدای دی صادر خواهد شد و اولین سری این کارت‌ها نیز به مشمولان واجد شرایط 3 برادری اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، گفت: در حال حاضر 260 هزار نفر برای معافیت 3 برادری مدارک ارسال کرده‌اند.سردار زاده‌کمند تصریح کرد: قانون جدید خدمت سربازی برای معافیت 2 برادری نیز در صحن علنی مجلس به تصویب کامل رسیده و برای تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

وی اظهار کرد: در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی‌کرده‌ایم خدمات نظام وظیفه مکانیزه و سیستم پاسخگویی حضوری نیز حذف شود.رئیس سازمان وظیفه عمومی اضافه کرد: کاهش زمان این نوع پرونده‌ها، خوشایندسازی سربازی و ارتقای شأن و منزلت سرباز از محورهای برنامه پنجم توسعه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر