jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۸۲۸ ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: یک متخصص بیماری‌های دهان و دندان گفت: استرس، خستگی و کمبود آهن از مهمترین دلایل بروز آفت دهان است و با توجه به این که درمان قطعی ندارد می‌توان با مصرف داروهای موضعی، سوزش و درد آفت را کاهش داد. دکتر آرش عزیزی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: استرس و خستگی، کمبود آهن، کمبود ویتامین 21 B و اسیدفولیک، وراثت و ژنتیک و عادت ماهانه از مهمترین دلایل بروز آفت دهان است.

وی افزود: با توجه به این که آفت دهان درمان قطعی ندارد، توصیه می‌شود؛ در صورت ابتلا به این عارضه سعی شود ابتدا عوامل محیطی را برطرف کرد. همچنین با مصرف داروهایی مانند مسکن‌ها، شربت آنتی‌هیستامین یا کورتن نیز می‌توان سوزش و درد آفت را کاهش داد.

دکتر عزیزی تصریح کرد: گنجاندن مواد غذایی سرشار از آهن، ویتامین 2 B و اسیدفولیک در رژیم غذایی نیز در بهبود علائم آفت موثر است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در برخی مواقع آفت دهان به علت حساسیت به برخی مواد غذایی مانند بادمجان، فلفل و ادویه بروز می‌کند و مصرف این مواد غذایی آفت دهان را تشدید می‌کند.

این متخصص بیماری‌های دهان و دندان اظهار کرد: تاثیر مصرف برخی مواد مانند رب انار در بهبود علائم آفت اثبات نشده است و تنها توصیه، رفع عوامل محیطی مانند استرس است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر