jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۶۵۱۹   ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۰:۱۵

نتایج یک بازبینی تحقیقاتی جدید نشان داد که بین واکسیناسیون‌های دوران کودکی و ابتلا به اوتیسم هیچ ارتباط علمی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، در این تحقیق تمام واکسن‌های مختلفی که در دوران کودکی تزریق می‌شوند از این جنبه مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفتند.

پژوهشگران تاکید کردند که براساس این بازبینی‌ها هیچ ارتباط علمی مورد تایید بین واکسیناسیون‌های کودکی و افزایش خطر ابتلا به اوتیسم وجود ندارد. به لحاظ تعریفی بروز اوتیسم قبل از سن 3 سالگی صورت می‌گیرد.

اوتیسم یک اختلا‌ل مغزی در کودکان است که گفتار، رفتار و عملکرد کودک را به لحاظ ژنتیکی مختل می‌کند و آنها مجبورند برای یادگیری امور روزمره خود تحت درمان‌های تخصصی و روانی خاص قرار گیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو