jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۶۴۱۲   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۰۱

کاری برای ‎دقیقه 90 باقی نمی‎ماند

آغاز دعوت‎ دوباره از کشورهای ‎اسلامی

شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته اجرایی ستاد برگزاری دومین دوره بازی‎های همبستگی کشورهای اسلامی از برقراری ارتباط جدید با 56 کشور اسلامی به منظور دعوت دوباره از آنها برای شرکت در رقابت‎های برگزار شده در ایران خبر داد.

دبیر کل کمیته اجرایی ستاد برگزاری دومین دوره بازی‎های همبستگی کشورهای اسلامی در گفتگو با مهر با بیان اینکه از روز شنبه هفته جاری کار ارسال دعوت‎نامه‎های جدید به تمام کشورهای اسلامی آغاز شد تصریح کرد: فرقی نمی‎کند چه کشوری پیش از این برای حضور در بازی‌های اسلامی ایران اعلام آمادگی کرده بود یا برای سفر ورزشکارانش به ایران مخالفت کرده بود. ستاد برگزاری این بازی‎ها دعوت‏نامه‎های جدید را برای همه کشورهای اسلامی جهان ارسال می‎کند.

وی با اشاره به تغییر زمان برگزاری بازی‎های همبستگی کشورهای اسلامی و موکول شدن آن به 20 فروردین‎ماه تا 5 اردیبهشت‎ماه سال 88 تاکید کرد: چون بازی‌ها با تاخیر چندماهه برگزار می‎شود نمی‎توانستیم به فهرست پیشین تعداد کاروان‌ها و ورزشکاران خارجی اعزامی به ایران بسنده کنیم. باید دوباره به طور رسمی از ورزشکاران کشورهای مسلمان دعوت کرده و تلاش کنیم تا نظر آنها برای حضور در این رقابت‎ها جلب شود.

دبیرکل کمیته اجرایی دومین دوره بازی‎های همبستگی کشورهای اسلامی همچنین گفت: هدف حضور هرچه گسترده تر ورزشکاران مسلمان در این بازی‎هاست و برای این منظور آنها را به هر نحوی که امکان داشته باشد تشویق می‏کنیم تا به دعوت ما پاسخ مثبت دهند حتی اگر لازم باشد از همین حالا و از طریق مسئولان وزارت امور خارجه رایزنی با وزیران آنها در کشورمان را آغاز می‎کنیم یا اینکه به طور مستقیم با مدیران کمیته ملی المپیک کشورهای اسلامی وارد مذاکره خواهیم شد.

شهنازی با اشاره چند ماهه باقی مانده تا آغاز این دوره از بازی‎ها افزود: به طور حتم کشورهای دعوت شده تا زمان مشخصی فرصت دارند تا آمادگی رسمی خود را به ستاد برگزاری بازی‎ها در ایران اعلام کنند اما هرگز به گونه‎ای عمل نمی‎کنیم که به خاطر محدودیت زمان تعداد شرکت‎کنندگان در رقابت‎های ایران کم شود. سعی داریم فرصت لازم برای اعلام آمادگی دیگر کشورها و معرفی ورزشکارانشان فراهم کنیم.

وی یادآور شد: خیال همه راحت باشد که فعالیت‎های مربوط به بازی‎های اسلامی منظم و طبق روال پیش خواهد رفت. تا زمان آغاز بازی‎ها تمام برنامه‎ها اجرا خواهد شد و هیچ کاری به دقیقه 90 موکول نمی‎شود. در فرصت باقی مانده وقتی را بیهوده از دست نمی‎‌دهیم و با کبود زمان هم مواجه نخواهیم شد.

دبیرکل کمیته اجرایی دومین دوره بازی‎های همبستگی کشورهای اسلامی به بررسی امکانات اصفهان اشاره کرد و اظهارداشت: هفته پیش وضعیت میزبانی این استان ارزیابی شد. به حق باید گفت ستاد بازی‎های اصفهان هیچ کوتاهی در فراهم کردن شرایط میزبانی نکرده‎اند. اصفهانی‎ها از هر نظر کاملا آماده برگزاری مسابقات هستند. امید داریم در ارزیابی از مشهد و تهران هم به همین نتیجه برسیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر