jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۳۷۰ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر با توجه به قوانین موجود بیش از نیمی از مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی غیرقانونی هستند. علیرضا هاشمی گلپایگانی در گفتگو با فارس با بیان این‌که مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی باید هیات امنای خود را تکمیل کنند و به ثبت برسند، افزود: در حال حاضر 270 مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مجوز فعالیت گرفته‌اند که از این تعداد فقط 80 مؤسسه موافقت قطعی دارند و بقیه موافقت موقت دارند و باید در مدت زمانی که مشخص شده بود، به وزارت علوم مراجعه و موافقت قطعی دریافت می‌کردند.

وی گفت: در انتهای فعالیت دولت هشتم حدود 200 مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی موافقت اصولی اولیه را دریافت کردند، اما در دولت نهم هیچ کدام برای قطعی کردن موافقت اصولی اولیه به وزارت علوم مراجعه نکرده‌اند. مشاور وزیر علوم در پاسخ به این پرسش که وزارت علوم با مؤسسات غیرانتفاعی که برای قطعی کردن موافقت اقدامی نکرده‌اند، چگونه برخورد کرده است، گفت: تنها اقدامی که وزارت علوم انجام داده است، اخطار به این مؤسسات بود که با این اخطار نیز اقدام جدی صورت نپذیرفت.

وی با تأکید بر این‌که نباید اجازه داد مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی به صورت غیرقانونی فعالیت کنند، گفت: سازمان سنجش و وزارت علوم هر سال به این مؤسسات دانشجو می‌دهد و بر همین اساس این مؤسسات نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر