jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۳۷۰   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر با توجه به قوانین موجود بیش از نیمی از مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی غیرقانونی هستند. علیرضا هاشمی گلپایگانی در گفتگو با فارس با بیان این‌که مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی باید هیات امنای خود را تکمیل کنند و به ثبت برسند، افزود: در حال حاضر 270 مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی مجوز فعالیت گرفته‌اند که از این تعداد فقط 80 مؤسسه موافقت قطعی دارند و بقیه موافقت موقت دارند و باید در مدت زمانی که مشخص شده بود، به وزارت علوم مراجعه و موافقت قطعی دریافت می‌کردند.

وی گفت: در انتهای فعالیت دولت هشتم حدود 200 مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی موافقت اصولی اولیه را دریافت کردند، اما در دولت نهم هیچ کدام برای قطعی کردن موافقت اصولی اولیه به وزارت علوم مراجعه نکرده‌اند. مشاور وزیر علوم در پاسخ به این پرسش که وزارت علوم با مؤسسات غیرانتفاعی که برای قطعی کردن موافقت اقدامی نکرده‌اند، چگونه برخورد کرده است، گفت: تنها اقدامی که وزارت علوم انجام داده است، اخطار به این مؤسسات بود که با این اخطار نیز اقدام جدی صورت نپذیرفت.

وی با تأکید بر این‌که نباید اجازه داد مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی به صورت غیرقانونی فعالیت کنند، گفت: سازمان سنجش و وزارت علوم هر سال به این مؤسسات دانشجو می‌دهد و بر همین اساس این مؤسسات نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر