jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۰۲۱   ۱۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

گروه سیاسی: مردم مؤمن و خونگرم چالوس و نوشهر، دیروز زیر باران شدید پاییزی، بهار زیبای پیوند عمیق ملت و رهبری را بار دیگر جلوه گر کردند. مردم پرشور و پرمحبت این منطقه که زیر بارش بی‌دریغ رحمت الهی در ورزشگاه شهدای هفتم تیر چالوس و خیابان‌های اطراف، چشم انتظار دیدار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بودند، به محض دیدن ایشان، با ابراز احساسات عمیق قلبی، صحنه‌هایی براستی پرشکوه و به‌یادماندنی آفریدند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار، مردم مازندران و گیلان را مدافعان سرسخت جبهه حق خواندند و خاطرنشان کردند: با وجود تلاش و سرمایه‌گذاری فوق‌العاده رژیم طاغوت برای دین‌زدایی و اخلاق‌زدایی در این دو استان، مردم این مناطق زیبا و سرسبز، در دوران انقلاب، جنگ تحمیلی و همه حوادث 30 سال اخیر با تقدیم بیش از 21 هزار شهید، پیشتاز دفاع از اسلام و انقلاب و نظام اسلامی بوده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبیین نکاتی درباره برخی مسائل کلی کشور و انقلاب، بصیرت را نیاز اصلی جامعه خواندند و خاطرنشان کردند: بصیرت اجازه نمی‌دهد «غبار آلودگی فتنه»، کسی را گمراه کند. ایشان توصیه پروردگار به پیامبر اعظم و پیروان محمدی را درباره حرکت توا‡م با بصیرت یادآوری کردند و افزودند: بصیرت، قطب‌نمای حرکت صحیح در اوضاع اجتماعی پیچیده امروز است، به گونه‌ای که اگر کسی این قطب‌نما را نداشت و نقشه‌خوانی را بلد نبود، ممکن است ناگهان خود را در محاصره دشمن ببیند.

رهبر انقلاب اسلامی، بصیرت ملت و آگاهی جوانان را کندکننده تیغ‌های دشمن دانستند و افزودند: اگر بصیرت نباشد، انسان حتی با نیت خوب، ممکن است گمراه شود و در راه بد قدم بگذارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، بصیرت را برای «شناخت هدف، تشخیص راه صحیح رسیدن به هدف، تشخیص دشمن و موانع راه و شناخت راه‌های برطرف کردن موانع»، کاملا ضروری برشمردند و آحاد مردم، جوانان، روحانیان، دانشگاهیان، حوزویان و اصحاب فرهنگ و ادب را به درک اهمیت حیاتی این مساله و مجهز شدن هرچه بیشتر به «سلاح بصیرت و آگاهی»، توصیه موکد کردند. علاقه و احترام ملت‌ها به نظام اسلامی و حساسیت آنها به مسائل داخلی ایران، نکته دیگری بود که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای تبیین اهمیت حرکت بصیرانه در داخل کشور، به آن پرداختند.

مهم‌ترین راه مقابله با فتنه‌ها

ایشان با یادآوری نگرانی ملت‌های علاقه‌مند به اسلام و جمهوری اسلامی از برخی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری افزودند: حضور 85 درصدی ملت در این انتخابات، ملت‌های مسلمان را شادمان کرد؛ اما وقتی دشمن برای تخریب این «حضور عظیم و پیروزی بزرگ سیاسی»، به «شایعه‌افکنی، تهمت‌زنی و ایجاد اغتشاش در گوشه‌ای از کشور» دست زد، دوستداران جمهوری اسلامی، نگران شدند و این واقعیت، نشان‌دهنده استمرار علاقه‌مندی به تفکر جمهوری اسلامی در جهان اسلام، حتی پس از 30 سال است.رهبر انقلاب اسلامی، آمیختن حق با باطل و دشوار کردن تشخیص حقیقت را حتی برای پیروان حق، شیوه دیرینه مخالفان اسلام دانستند و با یادآوری هشدار امیر مومنان دراین‌باره افزودند: بصیرت مهم‌ترین راه مقابله با این فتنه‌آفرینی‌هاست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در بیان یکی از معیارهای مهم تشخیص «راه و اقدام صحیح از مسیر غلط» افزودند: هر حرکتی که دشمنان خونی ملت و نظام اسلامی یعنی استکبار و صهیونیزم را خشمگین کند، حرکتی صحیح و در مسیر حق است و هر اقدام و مسیری که آنها را خوشحال و ذوق‌زده کند و در تبلیغات و سیاست‌هایشان بر آن تاکید کنند، مسیری کج، غلط و زاویه‌دار است.

ایشان تاکید کردند: با این معیار یعنی عکس‌العمل خشمگینانه یا شادمانه بیگانگان در مقابل حوادث و رویدادها، در بسیاری از موارد می‌توان اشتباهات را دریافت و جبران کرد.

جمهوری و اسلامی؛ 2 رکن اصلی نظام

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین «جمهوری و اسلامی» را 2 رکن نظام برشمردند و در تبیین مفهوم حقیقی جمهوریت افزودند: مشارکت و احساس مسوولیت مردم در تشکیل نظام و روی کار آوردن مسوولان از جلوه‌های جمهوریت است.ایشان افزودند: معنای دیگر جمهوریت این است که مسوولان نظام باید از مردم و با مردم باشند، رفتارشان شبیه مردم باشد و اثری از دیکتاتوری، خوی اشرافیگری و بی‌اعتنایی به مردم در آنها دیده نشود. احترام به عقاید و ارزش‌های مردم و اهتمام به «حیثیت، شخصیت و هویت» ملت، بعد دیگری از جمهوریت نظام بود که رهبر انقلاب، به آن اشاره کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین اسلامیت نیز به استواری و اتکای پایه‌های نظام به «دین و شریعت و معنویت» اشاره و خاطرنشان کردند: در جمهوری اسلامی، ابعاد مختلف جمهوریت نیز پشتوانه اسلامی و معنوی پیدا می‌کند و هر کاری برای آباد کردن دنیای مردم و استحکام و اعتلای نظام، پاداشی الهی دارد.

رهبر انقلاب اسلامی، با توجه به مفهوم حقیقی جمهوریت و اسلامیت نظام، جمهوری اسلامی را نسخه‌ای بی‌نظیر پس از صدر اسلام دانستند و افزودند: دشمنی دیکتاتورها و سلطه‌گران جهانی با این نظام، مساله‌ای طبیعی است؛ اما نتیجه 30 سال چالش آنها با جمهوری اسلامی، پیشرفت شگفت‌انگیز ملت بزرگ ایران است که به فضل الهی، از این پس نیز ادامه خواهد یافت.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان، دریا و جنگل را دو ثروت عظیم ملت و دو فرصت بزرگ برشمردند و افزودند: مسوولان دولتی باید ضمن جلوگیری از سوءاستفاده‌های طمعکاران و طالبان منافع شخصی، برای بهره‌برداری بهینه و اقتصادی از این دو نعمت خدادادی، برنامه‌ریزی و تلاش کنند، به گونه‌ای که در این مناطق، فقر معنا نداشته باشد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رعایت حریم‌های الهی و احترام به دین و اخلاق مردم را در هرگونه استفاده از «جنگل و دریا و زیبایی‌های منطقه شمال»، ضروری دانستند و افزودند: تحقق این مهم نیازمند همکاری مستحکم و متقابل دولت و مردم است.

بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش

فرمانده کل قوا عصر سه‌شنبه در بازدید از نمایشگاهی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر، از نزدیک با بخشی از توانمندی‌های علمی نیروی دریایی ارتش آشنا شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر