jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۹۱۴ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۴:۰۰

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به آمار بازگشت دانشجویان علوم پزشکی به داخل کشور از موافقت وزارت بهداشت با ادامه تحصیل این افراد در شعب بین الملل و دانشگاههای علوم پزشکی تیپ دو و سه خبر داد.

دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با مهر افزود: در نیمه اول سال 88 با انتقال 80 دانشجوی ایرانی از خارج به داخل کشور موافقت شد که این افراد در رشته های مختلف علوم پزشکی در کشور ادامه تحصیل می دهند.

وی اضافه کرد: از میان این دانشجویان گروهی به دانشگاههای علوم پزشکی تیپ دو و سه و گروهی نیز به شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی انتقال داده شده اند.

حسن زاده یادآور شد: از میان 80 دانشجوی انتقالی ، 10 دانشجو در رشته پزشکی، 54 دانشجو در رشته دندانپزشکی، 9 دانشجو در رشته داروسازی و هفت نفر نیز در رشته های مقطع کارشناسی به داخل کشور منتقل شده اند.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: این دانشجویان بر اساس ضوابط، میزان دروس گذرانده در خارج از کشور و سایر مقررات وزارت بهداشت به داخل کشور منتقل شده اند که از این تعداد 51 نفر به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و 29 نفر به شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی معرفی و منتقل شده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر