jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۹۱۴   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۴:۰۰

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به آمار بازگشت دانشجویان علوم پزشکی به داخل کشور از موافقت وزارت بهداشت با ادامه تحصیل این افراد در شعب بین الملل و دانشگاههای علوم پزشکی تیپ دو و سه خبر داد.

دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با مهر افزود: در نیمه اول سال 88 با انتقال 80 دانشجوی ایرانی از خارج به داخل کشور موافقت شد که این افراد در رشته های مختلف علوم پزشکی در کشور ادامه تحصیل می دهند.

وی اضافه کرد: از میان این دانشجویان گروهی به دانشگاههای علوم پزشکی تیپ دو و سه و گروهی نیز به شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی انتقال داده شده اند.

حسن زاده یادآور شد: از میان 80 دانشجوی انتقالی ، 10 دانشجو در رشته پزشکی، 54 دانشجو در رشته دندانپزشکی، 9 دانشجو در رشته داروسازی و هفت نفر نیز در رشته های مقطع کارشناسی به داخل کشور منتقل شده اند.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: این دانشجویان بر اساس ضوابط، میزان دروس گذرانده در خارج از کشور و سایر مقررات وزارت بهداشت به داخل کشور منتقل شده اند که از این تعداد 51 نفر به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و 29 نفر به شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی معرفی و منتقل شده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر