jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۹۱۴ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۴:۰۰

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به آمار بازگشت دانشجویان علوم پزشکی به داخل کشور از موافقت وزارت بهداشت با ادامه تحصیل این افراد در شعب بین الملل و دانشگاههای علوم پزشکی تیپ دو و سه خبر داد.

دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با مهر افزود: در نیمه اول سال 88 با انتقال 80 دانشجوی ایرانی از خارج به داخل کشور موافقت شد که این افراد در رشته های مختلف علوم پزشکی در کشور ادامه تحصیل می دهند.

وی اضافه کرد: از میان این دانشجویان گروهی به دانشگاههای علوم پزشکی تیپ دو و سه و گروهی نیز به شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی انتقال داده شده اند.

حسن زاده یادآور شد: از میان 80 دانشجوی انتقالی ، 10 دانشجو در رشته پزشکی، 54 دانشجو در رشته دندانپزشکی، 9 دانشجو در رشته داروسازی و هفت نفر نیز در رشته های مقطع کارشناسی به داخل کشور منتقل شده اند.

رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: این دانشجویان بر اساس ضوابط، میزان دروس گذرانده در خارج از کشور و سایر مقررات وزارت بهداشت به داخل کشور منتقل شده اند که از این تعداد 51 نفر به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و 29 نفر به شعب بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی معرفی و منتقل شده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر