jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۵۸۵۵ ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۲۸

رهبران کره‌جنوبی و ژاپن تاکید کردند که کمک‌های خود به کره‌شمالی را تنها در صورت خلع سلاح کامل هسته‌ای این کشور از سر می‌گیرند.

به گزارش آسوشیتدپرس، لی میونگ باک، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی و یوکیو هاتویاما، نخست‌وزیر جدید ژاپن در نشستی در سئول تاکید کردند که‌ نمی‌خواهند اشتباهات گذشته در مذاکرات شش جانبه خلع سلاح هسته‌ای کره‌شمالی را تکرار کنند.

رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی پس از دیدار با نخست‌وزیر ژاپن اعلام کرد این دو کشور خواهان توافقی هستند که براساس آن کره‌شمالی در یک مرحله خلع سلاح شود.

وی در کنفرانس خبری مشترکی با نخست وزیر ژاپن تاکید کرد:بر لزوم دستیابی به راه‌حلی جامع و اساسی برای مسئله هسته‌ای کره‌شمالی و همچنین همکاری نزدیک با یکدیگر به منظور پیدا کردن راهی برای حل‌و فصل این مسئله در یک مرحله، به توافق رسیدیم.
 
هاتویاما نیز در این کنفرانس تاکید کرد:‌ تا زمانی که تغییراتی ملموس در عملکرد کره‌شمالی مشاهده نشود ما باید از ارایه کمک‌های اقتصادی به این کشور خودداری کنیم.

قرار است باک و هاتویاما روز شنبه به چین سفر کنند تا با ون جیابائو، نخست‌وزیر چین در مورد مسایل امنیتی و اقتصادی منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کنند.

ایلنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر