jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۵۸۵۲ ۱۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۲۳:۵۶

در گزارشی که مجمع دین و زندگی آمریکا (پو) طی سه سال تهیه کرده، آمده است: در حال حاضر تعداد مسلمانان سراسر جهان به ‌57/1 میلیارد تن می‌رسد که از بین هر ‌4 نفر در جهان یک تن مسلمان هستند.

براساس گزارش مجمع دین و زندگی آمریکا (پو)  تعداد مسلمانان در آلمان بیش از لبنان، در چین بیش از سوریه، در روسیه بیش از اردن و لیبی و در اتیوپی برابر با مسلمان‌های افغانستان است.

به گزارش سایت انترنتی فلسطین الیوم، این گزارش هم‌چنین نشان می‌دهد که اکثریت مسلمانان جهان در آسیا زندگی می‌کنند به طوری که این قاره جهان بیش از ‌60 درصد مسلمانان جهان را در خود جای داده است.

‌20 درصد از مسلمانان در خاورمیانه و شمال آفریقا، ‌15 درصد در کشورهای صحرای آفریقا، ‌4/2 درصد در اروپا و ‌3/0 درصد نیز در آمریکا زندگی می‌کنند.

این گزارش هم‌چنین نشان می‌دهد ‌317 میلیون مسلمان در کشورهایی زندگی می‌کنند که اکثریت ساکنان این کشور‌ها را مسلمانان تشکیل نمی‌دهند.

بر اساس این گزارش در ‌5 کشور هند، اتیوپی، چین، روسیه و تانزانیا مسلمانان به صورت اقلیت در این کشور‌ها زندگی می‌کنند که به ترتیب ‌161 میلیون تن در هند، ‌28 میلیون در اتیوپی، ‌22 میلیون در چین، ‌16 میلیون در روسیه و ‌13 میلیون در تانزانیا زندگی می‌کنند.

دو سوم مسلمانان در شش کشور آسیایی (اندونزی، پاکستان، هند، بنگلادش، ایران و ترکیه) سه کشور شمال آفریقا (مصر، الجزایر و مراکش) یک کشور صحرای آفریقا (نیجریه) زندگی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، اندونزی با داشتن ‌203 میلیون جمعیت مسلمان (‌13 درصد از مسلمانان جهان) بزرگترین کشورمسلمان است. در اروپا نیز ‌38 میلیون مسلمان زندگی می‌کنند که بیش از ‌4 میلیون تن از آن‌ها در آلمان بسر می‌برند.

ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر