jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۹۰   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه اقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی ایران درباره سود سرشار ایران به دلیل تغییر سبد ارزی خبر داد و گفت: بانک مرکزی، تغییرات بازار ارز را کنترل می‌کند.

محمود بهمنی در گفتگو با مهر درباره تغییر سبد ارزی کشور گفت: سبد ارزی کشور به گونه‌ای تنظیم شده است که مجموعه‌ای از ارزهای مختلف را داشته باشیم تا با نوسانات قیمت ارزها، متضرر نشویم.رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که دلار را حداقل ارز سبد ارزی کشور قرار دادیم، افزود: طی دو سه سال اخیر، دلار حدود قیمت 988 تومان بوده است، بنابراین اگر سبد ارزی کشور را براساس ارز دلار نگهداری می‌کردیم، قطعا از این بابت متضرر می‌شدیم.وی با اشاره به این که قیمت هر یورو حدود 1400 تومان است، اظهار کرد: ایران از بابت دلارهایی که به یورو تبدیل کرد و از مابه التفاوت قیمت دلار و یورو، سود بسیاری به دست آورد.

بهمنی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی تمام حوادث و تغییرات بازار ارز را زیرنظر دارد و تغییرات لازم را نیز متناسب با آنها اعمال می‌کند.جمهوری اسلامی ایران پیش از این، با اعلام پایان فروش نفت ایران به دلار، از جایگزینی یورو به جای دلار در معاملات نفتی خبر داده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر