jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۹۰   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه اقتصاد: رئیس کل بانک مرکزی ایران درباره سود سرشار ایران به دلیل تغییر سبد ارزی خبر داد و گفت: بانک مرکزی، تغییرات بازار ارز را کنترل می‌کند.

محمود بهمنی در گفتگو با مهر درباره تغییر سبد ارزی کشور گفت: سبد ارزی کشور به گونه‌ای تنظیم شده است که مجموعه‌ای از ارزهای مختلف را داشته باشیم تا با نوسانات قیمت ارزها، متضرر نشویم.رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که دلار را حداقل ارز سبد ارزی کشور قرار دادیم، افزود: طی دو سه سال اخیر، دلار حدود قیمت 988 تومان بوده است، بنابراین اگر سبد ارزی کشور را براساس ارز دلار نگهداری می‌کردیم، قطعا از این بابت متضرر می‌شدیم.وی با اشاره به این که قیمت هر یورو حدود 1400 تومان است، اظهار کرد: ایران از بابت دلارهایی که به یورو تبدیل کرد و از مابه التفاوت قیمت دلار و یورو، سود بسیاری به دست آورد.

بهمنی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی تمام حوادث و تغییرات بازار ارز را زیرنظر دارد و تغییرات لازم را نیز متناسب با آنها اعمال می‌کند.جمهوری اسلامی ایران پیش از این، با اعلام پایان فروش نفت ایران به دلار، از جایگزینی یورو به جای دلار در معاملات نفتی خبر داده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر