jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۴۷ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

گروه سیاسی: علی لاریجانی به سمت ریاست فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی برگزیده و مجددا در سمت قبلی خود ابقا شد. لاریجانی، نماینده قم و رئیس مجلس در جلسه عصر دیروز شورای مرکزی فراکسیون اکثریت توانست از میان 44 عضو این شورا با کسب 24 رای موافق در مقابل مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران و دیگر کاندیدای این سمت با 7 رای موافق، مجددا در سمت خود ابقا شود.

در این انتخابات محمدرضا باهنر و محمدحسن ابوترابی‌فرد با کسب 18 و 16 رای موافق توانستند از دیگر رقبای خود، شهاب‌الدین صدر و حسین ابراهیمی پیشی بگیرند و به عنوان نایب رئیس اول و دوم فراکسیون اصولگرایان انتخاب شوند.

با رای شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده همدان، کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا و سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین به عنوان منشی هیات رئیسه و احمد مهدوی ابهری نماینده ابهر به عنوان کارپرداز هیات رئیسه انتخاب شدند.

با این انتخابات، حرف و حدیث‌هایی که مدت‌ها بر سر انتخاب رئیس فراکسیون اصولگرایان در جریان بود، پایان یافت و رایزنی‌های طیف اصولگرای حامی دولت نتوانست لاریجانی را از سمت قبلی وی جدا کند، طوری که با وجود جنجال‌ها و خبرسازی‌ها، طیف منتقد اصولگرا توانست بر طیف نزدیک به دولت غالب شود.

این رای‌گیری همچنین نشان داد که برنامه‌ریزی‌‌های صورت گرفته درخصوص تفکیک میان ریاست مجلس و ریاست فراکسیون اصولگرایان از سوی اکثریت نمایندگان عضو فراکسیون مقبولیت چندانی ندارد.

پیش از این، برخی اصولگرایان حامی دولت با طرح جداسازی ریاست مجلس و ریاست فراکسیون از یکدیگر با استناد به آنچه عملکرد نامناسب لاریجانی می‌دانستند، معتقد بودند محدودیت‌های رئیس مجلس مانع موضعگیری‌‌های وی در مقام ریاست فراکسیون شده است؛ لذا باید این دو سمت از یکدیگر جدا شده و هرکدام به یک فرد سپرده شود اما نتایج رای‌گیری نشان داد لا‌ریجانی همچنان محبوب اکثریت فراکسیون اصولگرایان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر