jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۴۷   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۱

گروه سیاسی: علی لاریجانی به سمت ریاست فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی برگزیده و مجددا در سمت قبلی خود ابقا شد. لاریجانی، نماینده قم و رئیس مجلس در جلسه عصر دیروز شورای مرکزی فراکسیون اکثریت توانست از میان 44 عضو این شورا با کسب 24 رای موافق در مقابل مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران و دیگر کاندیدای این سمت با 7 رای موافق، مجددا در سمت خود ابقا شود.

در این انتخابات محمدرضا باهنر و محمدحسن ابوترابی‌فرد با کسب 18 و 16 رای موافق توانستند از دیگر رقبای خود، شهاب‌الدین صدر و حسین ابراهیمی پیشی بگیرند و به عنوان نایب رئیس اول و دوم فراکسیون اصولگرایان انتخاب شوند.

با رای شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده همدان، کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا و سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین به عنوان منشی هیات رئیسه و احمد مهدوی ابهری نماینده ابهر به عنوان کارپرداز هیات رئیسه انتخاب شدند.

با این انتخابات، حرف و حدیث‌هایی که مدت‌ها بر سر انتخاب رئیس فراکسیون اصولگرایان در جریان بود، پایان یافت و رایزنی‌های طیف اصولگرای حامی دولت نتوانست لاریجانی را از سمت قبلی وی جدا کند، طوری که با وجود جنجال‌ها و خبرسازی‌ها، طیف منتقد اصولگرا توانست بر طیف نزدیک به دولت غالب شود.

این رای‌گیری همچنین نشان داد که برنامه‌ریزی‌‌های صورت گرفته درخصوص تفکیک میان ریاست مجلس و ریاست فراکسیون اصولگرایان از سوی اکثریت نمایندگان عضو فراکسیون مقبولیت چندانی ندارد.

پیش از این، برخی اصولگرایان حامی دولت با طرح جداسازی ریاست مجلس و ریاست فراکسیون از یکدیگر با استناد به آنچه عملکرد نامناسب لاریجانی می‌دانستند، معتقد بودند محدودیت‌های رئیس مجلس مانع موضعگیری‌‌های وی در مقام ریاست فراکسیون شده است؛ لذا باید این دو سمت از یکدیگر جدا شده و هرکدام به یک فرد سپرده شود اما نتایج رای‌گیری نشان داد لا‌ریجانی همچنان محبوب اکثریت فراکسیون اصولگرایان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر